Novinky - 22.07.2020 18:21

ŠK Slovan si zahrá aj s poprednými maďarskými celkami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový majster Slovenska si svoju krátku letnú prípravu spestrí až piatimi zápasmi. Medzi posledným fortunaligovým kolom ročníka 2019/20 a prvým kolom toho nasledujúceho prejdú len štyri týždne, no vo viacerých tímoch je čulý ruch. Niekde sú hlásené nové akvizície, no v prípade Slovana Bratislava bolo už skôr avizované, že nové tváre príliš pribúdať nebudú a stabilizovať sa bude aktuálny káder, v ktorý má vedenie plnú dôveru. Okrem 21 víťazstiev z 27 kôl si zahral aj skupinovú fázu Európskej ligy a zdolal tímy ako Besiktas a PAOK.

Aj úvod novej sezóny doplní cesta predkolami Ligy majstrov, no ešte pred ňou stihnú belasí odohrať štyri zápasy so zahraničnými súpermi a jeden so slovenským druholigistom. Začínajú už túto sobotu na pôde Skalice, ktorá v uplynulej sezóny druhej ligy obsadila tretiu priečku. O dva dni neskôr odohrá Slovan jeden z dvoch domácich prípravných zápasov a súperom mu bude MOL Féhervár. Účastník Európskej ligy zo sezóny 2018/19 bol zároveň najbližším prenasledovateľom majstrovského Ferencvárosu. Bodku za júlom napíše bratislavský tím v Malackách, kde na neutrálnej pôde vyzve 1. FC Slovácko, ktoré v minulej sezóne bojovalo o miestenku do pohárovej Európy.

Štart nového ročníka slovenskej ligy je naplánovaný na 8. augusta a predtým Slovan odohrá ešte jeden duel s maďarským a jeden s českým súperom. Hneď v prvý augustový deň bude merať cestu do stoličnobelehradského regiónu, kde sa stretne s Puskás Akadémia FC, ďalším účastníkom najvyššej súťaže našich južných susedov a generálkou bude domáce stretnutie so Zlínom. Práve toto meranie síl pribudlo do kalendára letných zápasov ako posledné. FC Fastav totiž stále neuzavrel aktuálny ročník, kde sa dohráva česká skupina o záchranu. Zlínčania však už sú zachránení.

Kompletný program letných prípravných zápasov ŠK Slovan:
25. júla (11:00): MFK Skalica – Slovan Bratislava
28. júla (17:30): Slovan Bratislava – MOL Fehérvár FC
29. júla (17:30 v Malackách): 1. FC Slovácko – Slovan Bratislava
1. augusta (vo Felcsúte): Puskás Akadémia – Slovan Bratislava
5. augusta (17:00): Slovan Bratislava - Fastav Zlín

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora