Novinky - 05.10.2020 14:01

Trápila ho kritika za nepremenenú penaltu vo Fínsku, teraz strelil dva góly

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Ešte v stredu popoludní bola Dunajská Streda neohrozeným lídrom Fortuna ligy s náskokom 8 bodov pred Slovanom Bratislava. Za štyri dni sa náskok futbalistov zo Žitného ostrova zmenšil na dva body. Majstrovský Slovan medzitým naplno zabodoval doma proti Senici (2:0) a vyhral aj na ihrisku FK Pohronie 2:1, kým Dunajská Streda utŕžila prvú prehru v domácej sezóne v Žiline (1:4).

"Koncentrujeme sa na seba, ale nie je možné nevšímať si výsledky najbližších súperov. Avšak čo by sme mali zo straty Dunajskej Stredy, ak by sme s Pohroním naplno nebodovali? Preto sa musíme pozerať len na seba a neriešiť ostatných. Je však výborné, že sme stiahli manko na dva body. Využili sme túto šancu a veríme, že budeme pokračovať vo víťaznom trende a čoskoro sa vrátime tam, kam Slovan patrí - na čelo súťaže,“ uviedol brazílsky útočník Rafael Ratao v rozhovore na oficiálnom webe ŠK Slovan Bratislava.

Strelec oboch gólov hostí v Žiari nad Hronom si uvedomuje, aké sú tri body z tohto zápasu dôležité. Brazílčan si pripísal svoj tretí a štvrtý presný zásah v sezóne. Pri prvom prebral výborný pas Davida Strelca, zasekol si obrancu a trafil povedľa padajúceho Tomáša Jenča k bližšej žrdi. Víťazný gól dosiahol v 59. min a bol to výsledok dobrej reakcie hostí na odvrátený center z rohu. Lukáš Pauschek vrátil loptu "do ohňa," Nono ju posunul do stredu Rataovi a ten napol sieť.

"V takom kvalitnom mužstve ako je to naše, musím vždy očakávať dobré prihrávky od spoluhráčov. A zároveň sa snažím byť v správnom čase na správnom mieste, lebo nejaká lopta tam určite príde. Ďakujem Davidovi aj Nonovi za nezištné asistencie, majú veľký podiel na oboch presných zásahoch,“ vyznal sa Ratao. Šťastný strelec zároveň priznal, ako ho trápilo nedávne strelecké zlyhanie vo fínskom Kuopiu, kde nepremenil pokutový kop a "belasí" sa rozlúčili s pohárovou Európou.

"Len ja sám viem, aké to bolo po tom, čo sa stalo v Európskej lige. Veľmi ma to trápilo. Akceptoval som veľa kritiky na svoju adresu. Práve preto som pokračoval v každodennej drine. Som presvedčený, že futbal ti vráti to, čo mu každý deň dávaš. A proti Pohroniu prišla odmena. Nielen v podobe gólov, ale najmä nášho víťazstva. Hralo sa mi veľmi dobre, snažil som sa plniť pokyny trénera a vypomáhať aj defenzíve. Určite sa však neuspokojím. Budem na sebe ďalej pracovať a chcem byť pre mužstvo ešte platnejší,“ dodal Ratao na webe skslovan.com.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora