Novinky - 12.01.2021 19:11

Slovan odštartoval prípravu bezo zmien a s jasným cieľom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com

Ako poslední odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy futbalisti bratislavského Slovana. Na úvodný tréning boli trénerovi Darkovi Milaničovi k dispozícii všetci hráči, ktorí aktuálne neabsolvujú domácu karanténu. Ciele belasých sú do druhej časti sezóny nezmenené.

Už v stredu mali hráči Slovana odletieť na sústredenie do Turecka, no to z preventívnych dôvodov zrušili a prípravu tak absolvujú výhradne v domácich podmienkach. Momentálne sa belasí pripravujú na umelej tráve vo vlastnej akadémii. Káder zostáva oproti jesennej časti nezmenení napriek tomu, že sa vyskytli špekulácie o prípadných odchodoch: „Evidujeme nejaké šumy ohľadom niektorých hráčov, no oficiálne nás ešte nikto neoslovil,“ potvrdil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. V minulosti sa najviac hovorilo o budúcnosti Mohu: „Moha má s nami platný kontrakt a je súčasťou kádra. Pricestoval do Bratislavy a začal s nami zimnú prípravu. Uvidíme, ako sa vyvinie jeho situácia. Momentálne je našim hráčom a je len na ňom, či si výkonmi a prístupom opäť vypýta miesto v zostave. Podobne ako pri ďalších hráčoch platí, že ak príde zaujímavá ponuka, budeme na ňu reagovať a rokovať,“ ozrejmil Kmotrík.

Rovnako sa generálny riaditeľ klubu vyjadril aj k prípadnému prestupu brankára Dominika Greifa: „Budeme reagovať na vývoj na trhu. V prípade, že príde výhodná ponuka pre klub i hráča, sme ochotní sa o nej baviť a nájsť čo najlepšie riešenie pre všetky strany. S Dominikom však máme podpísaný kontrakt, platný do leta 2023, takže ešte nie sme pod tlakom toho, že by v lete vstupoval do poslednej sezóny svojej zmluvy,“ vysvetlil Kmotrík. Cieľom Slovana bude aj do jarnej časti sezóny získať titul: „Našim predsezónnym cieľom bola obhajoba titulu a tento cieľ sa nijako nemení. Náš priamy rival v boji o titul má svoju kvalitu, no my vyvinieme maximálne úsilie, aby sme to zvládli a získali tretí titul po sebe,“ dodal na záver.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora