Novinky - 14.01.2021 20:55

Najlepší nahrávač ligy podpísal zmluvu so Slovanom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com/Instagram

Bratislavský Slovan v poslednej dobe nemá v kádri veľa slovenských futbalistov. To sa však postupne môže meniť. Zmluvu na tri a pol roka totiž s klubom podpísal odchovanec David Hrnčár, ktorý aktuálne pôsobí v konkurenčných Zlatých Moravciach.

Mladý záložník zaznamenal počas jesennej časti Fortuna ligy sedem gólových asistencií, vďaka čomu je lídrom tejto štatistiky. Patrí tak k najlepším hráčom Zlatých Moraviec, čo zaujalo aj vedenie bratislavského klubu. Verejne síce bolo uvádzané, že Hrnčár vo ViOn-e hosťuje, to však nebola pravda. Slovan s ním totiž nemal podpísanú profesionálnu zmluvu. To sa ale teraz mení a šikovný ofenzívny univerzál je definitívne hráčom belasých: „David obdržal veľa ponúk a mohol podpísať zmluvu v akomkoľvek klube. My sme s ním boli v kontakte posledné mesiace a vyjadrili sme jasný záujem získať ho do Slovana Bratislava. Som nesmierne rád, že sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť práve s nami,“ vyjadril sa pre klubový web generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HUSTE.tv (@huste.tv)

Blížiacu sa jarnú časť sezóny však ešte Hrnčár dohrá v Zlatých Moravciach. Šancu zabojovať o miesto v prvom tíme Slovana bude mať od leta: „Chceme to najlepšie pre Davida a v aktuálnej situácii, keď máme veľa krídelníkov, je aj preňho vhodné, aby dokončil už oficiálne hosťovanie v Zlatých Moravciach. V lete sa pripojí k nám a zabojuje o svoje miesto. Z Davida srší chuť a ambícia presadiť sa, z čoho sa len tešíme,“ dodal Kmotrík. K uzavretému kontraktu sa vyjadril aj samotný hráč: „Môžem byť treťou generáciou Hrnčárovcov v Slovane, hrával tu môj starý otec aj otec. Som veľmi šťastný. Zahraničné ponuky som v zime ani neriešil. Naopak, zo Slovana mi prišla oficiálna ponuka,“ povedal pre klubový web Hrnčár.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora