Novinky - 21.01.2021 10:11

Slovan napokon do Turecka poletí. Hrať bude aj so Šachtarom Doneck

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com

Futbalisti bratislavského Slovana pokračujú v príprave na jarnú časť Fortuna ligy. Prvý prípravný zápas odohrajú v sobotu na domácom Tehelnom poli, no potom odcestujú do zahraničia. Napriek pôvodne avizovanému zrušeniu sústredenia v Turecku, belasí do Beleku pocestujú.

Momentálne sa líder tabuľky pripravuje vo vlastnej akadémii, no už v nedeľu sa poberie do teplejšieho prostredia. Dvojtýždňové sústredenie absolvujú belasí v tureckom Beleku, čo pre klubový web potvrdil športový riaditeľ Richard Trutz: „Sú tam priaznivé poveternostné podmienky a ihriská s prírodným povrchom. Na dennej báze vyhodnocujeme informácie z Turecka a aj od iných klubov vieme, že tam sústredenia prebiehajú bez väčších komplikácií a za dodržania prísnych opatrení. Navyše ideme do známeho prostredia, kde to už hráči poznajú.“

Ešte pred odletom však Slovan odohrá prípravný duel s poľským Górnikom Zabrze na domácom štadióne. Duel je na programe v sobotu a už nasledujúci deň je plánovaný odlet: „Mužstvo podstúpilo PCR testovanie, ktoré nám neukázalo žiaden ďalší pozitívny prípad, čo je kľúčová informácia smerom k ďalšiemu priebehu prípravy. Samozrejme, nič nepodceňujeme, a pred odletom na herné sústredenie absolvujú hráči ešte ďalšie testy. V piatok by sa k tímu mali pripojiť aj hráči, ktorým končí karanténa a nemali príznaky ochorenia,“ povedal Trutz na margo zdravotného stavu mužstva.

Zdroj: sita

Spomedzi hráčov poletia do Turecka takmer všetci s výnimkou mladého brankára Martina Trnovského, ktorý je zranený: „Do Turecka predbežne poletí 22 hráčov a 4 brankári,“ potvrdil športový riaditeľ klubu. Zároveň sa vyjadril aj k zrealizovaným prestupom Denisa Potomu a Alexandra Tótha: „Denis Potoma a Alexander Tóth prestúpili do Serede, avšak ako Slovan disponujeme prvou voľbou na prípadný spätný transfer. Máme dohodnuté predkupné práve za presne dohodnutých finančných záležitostí. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a ak rozvinú svoj potenciál, môžu sa vrátiť späť k nám,“ dodal na záver.

Slovan odohrá v Turecku štyri prípravné zápasy. Na úvod si zmeria sily so srbským prvoligistom FK Novi Pazar. Nasledovať budú súboje s atraktívnymi súpermi ako Dinamo Moskva, či najmä Šachtar Doneck, ktorý bojoval na jeseň o postup zo základnej skupiny Ligy majstrov, no pokračovať bude v Európskej lige. Záverečným súperom belasých bude gruzínsky vicemajster FC Dinamo Batumi.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora