Novinky - 24.01.2021 10:11

Slovan sa rozhodol poslať mladého útočníka na hosťovanie

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com/Instagram

Zmeny v kádri sa pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy týkajú aj úradujúceho majstra. Už dnes totiž bratislavský Slovan cestuje na dvojtýždňové sústredenie do Turecka, kde sa však bude musieť zaobísť bez jedného z útočníkov. Slovinec Žan Medved odchádza na hosťovanie do Poľska.

Ako informuje klubový web belasých, Medved bojuje o účasť na Majstrovstvách Európy v kategórii do 21 rokov. Tie sa uskutočnia v Slovinsku a Maďarsku a mladý útočník na nich nechce chýbať. Na hrote útoku sa však vo výbornej forme prezentuje ďalší mladík David Strelec: „V našom systéme na jedného útočníka má David Strelec výbornú formu a predpokladali sme, že Žan Medved by pri ňom mal nižšiu minutáž. Účelom hosťovania je, aby Žan pravidelne hrával a mohol bojovať o miesto v nominácii na Majstrovstvá Európy do 21 rokov, kde môže byť prvým slovinským útočníkom. Hosťovanie nezahŕňa žiadnu opciu ani predkupné právo. So Žanom máme platný kontrakt a dlhodobo s ním počítame. Veríme, že si zahrá na domácom šampionáte a zároveň príde v lete ešte v lepšej forme, aby nám pomohol v novej sezóne,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Stále len 21-ročný slovinský zakončovateľ tak strávi jarnú časť sezóny v Poľsku. Na podmienkach sa dohodol s Wislou Krakov, ktorá sa aktuálne nachádza na dvanástom mieste v najvyššej súťaži. Trénerom tradičného poľského klubu je zhodou okolností nemecký kormidelník Peter Hyballa, ktorý nedávno pôsobil na lavičke Dunajskej Stredy. Medved v aktuálnej sezóne naskočil do každého zápasu. Pripísal si tak osemnásť štartov v najvyššej súťaži, pričom strelil štyri góly. Výborný vstup do Fortuna ligy zažil v minulom ročníku, keď v piatich stretnutiach zaznamenal dva presné zásahy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Wisła Kraków (@wislakrakowsa)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora