Novinky - 03.02.2021 08:57

Dominik Greif údajne neposlúchol zákaz cestovať na prehliadku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Už druhé či tretie prestupové obdobie bol odchod futbalového brankára Dominika Greifa zo Slovana Bratislava častou témou špekulácií a na konci januára sa zdalo, že sa vec dohodla. Hoci bol 23-ročný gólman v Mallorke na zdravotnej prehliadke a všetko sa javilo ako hotové, ŠK Slovan transfer zastavil a počíta s ním ako s brankárskou jednotkou minimálne do konca aktuálneho ročníka. Rozsiahle stanovisko k veci poskytol prostredníctvom klubového webu aj generálny riaditeľ Ivan Komtrík mladší, ktorý vznik kauzy do istej miery vyčíta Greifovi i španielskemu mužstvu.

RCD Mallorca mal belasých osloviť najprv s ponukou na 1,5-ročné hosťovanie, neskôr na polročné hosťovanie s opciou. "Snažili sme sa nájsť riešenie, ktoré by bolo prospešné pre všetky strany. Prestupy sú vždy o dohode minimálne troch strán, a výsledný obchod nemôže byť výhodný len pre jednu či dve z nich," tvrdí Kmotrík s tým, že Bratislavčania druhú ponuku prijali v posledný januárový deň, avšak v prípravnom zápase s Dinamom Moskva sa zranil Michal Šulla a absentovať má niekoľko týždňov. Slovan by tak po odchode Greifa nemal zdravého žiadneho z brankárov a problémy trápia aj Matúša Ružinského a Martina Trnovského.

"Ak by sme o ponuke vedeli skôr, alebo ak by Mallorca skôr pristúpila na naše podmienky, tak to mohlo byť dávno zrealizované. Riešenia na poslednú chvíľu vždy prinášajú riziká," dodal s tým, že sa vraj snažil brankárskej jednotke vyjsť v ústrety. Po zranení Šullu mu však zakázal vycestovať na zdravotnú prehliadku ku španielskemu druholigistovi, čo trojnásobný reprezentant Slovenska neposlúchol. Vedenie Slovana si to vysvetľuje snahou vytvoriť tlak a prestup dotiahnuť. "Nechceli sme to zbytočne rozmazávať v médiách, ale chceli sme si to interne vyriešiť. Teraz však musíme reagovať, aby sme vyvrátili šíriace sa špekulácie a nepravdy," píše sa na webe priebežného lídra Fortuna ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora