Novinky - 12.02.2021 14:33

Slovan si poistil kľúčových hráčov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com

Ešte pred štartom svojej púte v rámci jarnej časti Fortuna ligy si líder tabuľky poistil kľúčových hráčov. ŠK Slovan Bratislava na oficiálnej stránke klubu potvrdil predĺženie zmluvy štyroch futbalistov. Všetci budú na Tehelnom poli pôsobiť minimálne do leta 2023.

Slovan si podpismi poistil stred poľa, keďže novú zmluvu dostali Ibrahim Rabiu, Joeri de Kamps, Dávid Holman a Vladimír Weiss ml. Belasí tak naďalej pracujú s hráčmi dlhodobo a nepatria tak k tímom, ktoré často obmieňajú káder: „Podpisom nových zmlúv s našimi dôležitými hráčmi deklarujeme naše ambície. Kostru mužstva sme dlhodobo skladali a ako klub sme nastavení tak, že sa snažíme udržať kvalitu, ktorá nám môže pomôcť pri dosahovaní našich cieľov. Všetkým týmto hráčom sa v lete končila zmluva a boli by voľní, preto sme ich budúcnosť riešili s časovým predstihom, aby sme sa neocitli pod žiadnym tlakom agentov či iných klubov. Dnes vieme, že v lete budeme mať kostru tímu opäť pokope a vieme, s ktorými hráčmi môžeme v najbližších rokoch počítať. Z pohľadu stavby kádra je stabilita veľmi dôležitá, preto sa teším, že Dávid Holman, Joeri de Kamps, Ibrahim Rabiu i Vladimír Weiss budú s nami pokračovať minimálne do leta 2023. Dôverujeme im a dôležité je, že sami sú motivovaní bojovať ďalej za Slovan. Veľmi sa teším, že budú naďalej pôsobiť v belasom drese a verím, že spoločne budeme úspešní,“ povedal pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

K svojmu zotrvaniu v hlavnom meste sa vyjadrili aj samotní hráči: „V priebehu štyroch rokov sme spoločne dosiahli veľa pekného, a rád by som v tom pokračoval. Mám rád Bratislavu, vytvoril som si tu zázemie a dovolím si povedať, že Slovan je mojím zatiaľ najkrajším angažmánom v kariére,“ zhodnotil Holman. „V Slovane som šťastný a veľmi sa teším, že budem v klube pokračovať. Bratislavu vnímam ako svoj druhý domov, mám tu rodinu a cítim sa tu naozaj dobre. Cítim, že som v klube rešpektovaný, a že ma prijali aj fanúšikovia. Preto som nemal dôvod váhať s podpisom nového kontraktu,“ pokračoval de Kamps. Svoju pozitívnu reakciu poskytol aj Rabiu: „Som poctený, že mi klub ponúkol šancu hrať za Slovan minimálne do roka 2023. Chcem pre tento klub odviesť čo najviac, túžim po ďalších úspechoch či už doma alebo v Európe,“ povedal. „V prvom rade som veľmi rád, že budem hrávať za Slovan. Od začiatku sme boli dohodnutí tak, že začnem prakticky bez zmluvy a keď zdravie dovolí, tak budem pokračovať. Verím, že poslednou operáciou, ktorú som absolvoval koncom minulého roka, sa všetko vyriešilo a tieto tri roky, ktoré ma v belasom čakajú, budem môcť odmakať naplno,“ dodal na záver Weiss.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora