Novinky - 17.02.2021 17:44

Talentovaný útočník Slovana medzi najlepšími hráčmi sveta

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com

Nádejný slovenský reprezentant v službách bratislavského Slovana David Strelec zaujal aj na svetovej úrovni. Prestížny francúzsky denník L´Equipe totiž zostavil rebríček päťdesiatich najlepších hráčov sveta vo veku do 20 rokov. Medzi známe mená sa dostal aj 19-ročný útočník belasých.

Na čele tohto rebríčka je španielsky krídelník Ansu Fati, hráč FC Barcelona. Hneď za ním sa nachádza francúzsky záložník Eduardo Camavinga z Rennes a holandský záložník Ryan Gravenberch z Ajaxu Amsterdam. V najlepšej desiatke sa ocitli aj mená ako Giovanni Reyna, Mason Greenwood či Bukayo Saka. Strelec obsadil 49. miesto, no už len samotný fakt, že sa do rebríčka dostal, je úctyhodný: „Teším sa z umiestnenia v tomto prestížnom rebríčku. Zvlášť si cením, že som sa tam dostal zo slovenskej ligy, odkiaľ je to podľa mňa ťažšie než z top európskych súťaží, ktoré sú logicky viac sledované. Vnímam to ako motiváciu, stále sa chcem posúvať, pracovať na sebe a byť lepší,“ povedal pre klubový web Slovana Strelec.

Zastúpenie medzi päťdesiatimi najlepšími mladými hráčmi sveta má aj Česko. Na 29. priečke figuruje Adam Hložek, aktuálne hráč pražskej Sparty. Dostal sa napríklad pred Rodryga z Realu Madrid či Gabriela Martinelliho z Arsenalu Londýn. Strelec ako jediný slovenský zástupca nechal za sebou len Rayana Cherkiho z Olympique Lyon: „Keď som sa prvýkrát dopočul, že som v tomto výbere, tak som sa okamžite zaujímal, na akom som mieste. A hneď som si povedal, že v budúcnosti by som sa chcel posunúť ešte vyššie. Budem robiť všetko pre to, aby som dával góly a bol platný pre Slovan. Základom je, aby som bol zdravý a šťastný, ostatné potom príde. Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som dokázal, že som sa medzi najtalentovanejšími mladými hráčmi sveta ocitol právom,“ uzavrel 19-ročný útočník.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora