Novinky - 19.02.2021 09:06

Tehelné pole sa môže zmeniť na Národný vakcinačný štadión

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Proces vakcinácie je momentálne horúcou témou nielen na Slovensku, ale prakticky po celom svete. Jej tempo a efektivita bude do veľkej miery záležať aj na priestoroch, ktoré zdravotníci budú mať k dispozícii a ako veľmi dobré miesto sa momentálne javí Národný futbalový štadión. Jeho veľkými výhodami je inteligentná vzduchotechnika a najmodernejšia ionizačná technológia, ktorá zabezpečí dokonalé vetranie. Tieto parametre sú pre očkovanie viac ako žiaduce.

Cez sociálne siete sa k tejto téme vyjadril starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, podľa ktorého by sa tam denne dalo zaočkovať aj 6 tisíc ľudí s minimálnym nebezpečenstvom nakazenia sa. Nevychádza pritom len z vlastných predstáv, ale v stredu túto tému riešil so zástupcami štadióna. Ísť by mohlo o najväčšie vakcinačné centrum v krajine a pripravené môže byť okamžite.

Podľa Rudolfa Kusého by tento proces mohol začať na prelome apríla a mája, kedy sa do poradovníka dostane široké spektrum populácie. Pre portál Dnes24 podobné plány deklaroval aj Bratislavský samosprávny kraj. Aj ten má záujem o podobné centrá na svojom území, pričom musia mať kapacitu pre desať až dvadsať očkovacích tímov. Tehelné pole túto podmienku aj ďalšie parametre spĺňa. Rozbehnutie veľkokapacitných očkovacích centier, najneskôr v marci, je zároveň jednou z priorít aj pre Ministerstvo zdravotníctva. O konkrétnych lokalitách, s ktorými pracuje, sa však zatiaľ nevyjadrilo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora