Novinky - 04.05.2021 09:41

Vladimír Weiss st. sa vracia na Slovensko. Môže za to derby

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Bezprostredne po druhom prehranom derby zápase s Trnavou, avizoval ŠK Slovan veľkú nespokojnosť a naznačil, že bude mať svoje následky. Tými je odvolanie slovinského trénera Darka Milaniča, ktorého by mal nahradiť Vladimír Weiss starší. Návrat historicky najúspešnejšieho slovenského trénera do Fortuna ligy na svojom Facebooku avizuje RTVS, podľa ktorej by si sa mal na lavičke ukázať už v stredajšom pohárovom zápase proti Banskej Bystrici.

Pôjde o návrat do známeho prostredia. Weiss viedol bratislavský klub už v sezóne 2011/12, kedy belasí hrali v skupinovej časti Európskej ligy. V konkurencii Bilbaa, Salzburgu a PSG však získali jediný bod na poslednom menovanom celku. Na domácej futbalovej scéne skúsený kouč postúpil s Artmediou Petržalka do skupinovej fázy Ligy majstrov a slovenskú reprezentáciu dostal na MS 2010 v Juhoafrickej republike.

Slovenské futbalové prostredie opustil v roku 2012, kedy najprv viedol kazašský klub Kairat Almaty a po ňom aj reprezentáciu Gruzínska. S ňou sa dostal na prah európskeho šampionátu 2021, avšak v baráži Gruzínci podľahli Severnému Macedónsku. Pre ŠK Slovan Bratislava pôjde v prebiehajúcej sezóne po Jánovi Kozákovi ml. a Darkovi Milaničovi o tretieho trénera.