Novinky - 09.05.2021 22:44

Ďalšia prehra bola osudná. Milanič končí na lavičke Slovana

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKSlovan.com

Štyri body z posledných piatich ligových zápasov. Taká je bilancia bratislavského Slovana v našej najvyššej futbalovej súťaži. To nenechalo chladným vedenie klubu, ktoré po domácej prehre s Dunajskou Stredou zareagovalo a prepustilo slovinského trénera Darka Milaniča. Belasí tak dve kolá pred koncom sezóny zostávajú bez kormidelníka.

Okrem Milaniča končí na lavičke Slovana aj jeho asistent Novica Nikčevič. „Hlavným dôvodom trénerskej zmeny je séria nevydarených výkonov a nepriaznivých výsledkov. Museli sme konať a rozhodli sme sa odvolať Darka Milaniča z pozície hlavného trénera. Trénerská otázka je v štádiu riešenia, o tom, kto mužstvo povedie v ďalších zápasoch, budeme informovať v priebehu najbližších dní,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Už počas týždňa sa špekulovalo, že by sa novým trénerom lídra tabuľky mohol stať Vladimír Weiss st., no tieto informácie klub ani samotný kormidelník nepotvrdili. Teraz sa však otvára príležitosť pre prípadné rokovania o návrate skúseného lodivoda na lavičku bratislavského tímu. Do úvahy prichádza tiež Norbert Hrnčár, ktorý naposledy viedol Trnavu či Adrián Guľa, ktorý pred pár hodinami skončil na lavičke Viktorie Plzeň.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora