Novinky - 20.12.2018 15:50

Nováčik odohral veľmi dobrú jeseň, Penksa to za prekvapenie nepovažuje

Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti fortunaligového mužstva ŠKF Sereď majú za sebou úspešnú jeseň v sezóne 2018/2019. Nováčik najvyššej slovenskej súťaže sa po 18-ich zápasoch s 25 nazbieranými bodmi nachádza v hornej polovici tabuľky na 5. mieste. Začiatkom ročníka pritom nebolo isté, či minulosezónny víťaz druhej ligy bude vôbec štartovať vo Fortuna lige. Pod dobré výkony mužstva sa podpísal aj brankár Pavol Penksa, ktorý očakával aj pred sezónou dobré umiestnenie pre tím, ktorý hrá svoje domáce zápasy na štadióne v Nitre.

"Úprimne, veril som tomuto mužstvu. Hovoril som to stále a myslel som to vážne, avšak nemysleli sme na konkrétne ciele. Hovorili sme o záchrane a prvú šestku sme stavali ako krásnu potenciálnu možnosť. No zatiaľ v tej majstrovskej vetve nie sme, hoci zimovať na piatej priečke je niečo úžasné. Na sto percent to odzrkadľuje silu mužstva, nepovažujem to za náhodu," povedal 33-ročný gólman pre portál profutbal.sk.

Futbalisti ŠKF hrajú od svojho vzniku v roku 1918 prvý raz v najvyššej súťaži. Vo vlaňajšej sezóne ovládli II. ligu so ziskom 66 bodov, uvedomujú si však, že kvalitatívny rozdiel medzi dvomi najvyššími súťažami je obrovský. "Fortuna liga má oveľa vyššie tempo a tímy so značne rozdielnou kvalitou. V druhej lige nášmu tímu často vychádzali veci, ktoré teraz už nestačia. Kým tam sme pravidelne vyhrávali zápasy a prakticky nedostávali góly, tak na tejto úrovni je pre nás každý jeden duel výzvou a každý súper je silný a naozaj ťažký," zhodnotil rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Sereď si počas sezóny prešla aj trénerskou zmenou. Duo Michal Gašparík st. - Marián Šarmír vymenili po 7. kole Čech Karel Stromšík a Slovák Peter Lérant. "Z môjho pohľadu prišla s novými trénermi väčšia profesionalita. Od začiatku na nás pôsobili ako skvelí ľudia, ktorí presne vedia, čo chcú hrať a dosiahnuť. Tréneri k nám dobre zapadli, pristúpili k tomu citlivo, nemenili zabehnuté veci. Dôkazom je to, čo mužstvo predvádza na ihrisku," pokračovala brankárska opora.

Fortunaligový nováčik v dobrých výkonoch nechce poľaviť a chce sa udržať v hornej polovici tabuľky. "Verím, že postúpime do prvej šestky a že si ju budeme môcť spoločne užívať. Verím, že k tomu pristúpime zodpovedne, aby sme dotiahli základnú časť do zdarného konca a aby sme, prípadne, v tej majstrovskej vetve neboli 'fackovacím panákom'. Ukázali sme, predovšetkým v posledných zápasoch jesennej časti, že s nami treba rátať,“ uzavrel Pavol Penksa pre profutbal.sk.