Zápas o všetko obhajca nezvládol. Nováčik zo Serede si zahrá v skupine o titul

ŠKF iClinic Sereď
3:1
(0:0)
FC Spartak Trnava
Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90+ Čonka (vlastný) - 55. Grendel, ŽK: 53. Baéz, 74. Iván, 75. Špehar, 80. Hučko - 66. Lovat, 88. Grendel, 90.+ Čonka, rozhodovali: Sedlák - Hancko, Ferenc, 2543 divákov

ŠKF iClinic Sereď:

P. Penksa - Hučko, T. Ba (46. Špehar), Michalík, Menich - Adekuoroye, Baéz - Iván, Morong (78. Mečiar), Sus - Lačný (71. Kuzma)

FC Spartak Trnava:

Rusov - Matúš Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka - Markoski (46. Lovat), Janečka, Grendel, Ashiru (73. Tavares) - Depetris, Yilmaz

Sobotňajší zápas 22. kola Fortuna ligy medzi tímami ŠKF iClinic Sereď a obhajcom titulu FC Spartak Trnava mal nečakaného víťaza, keď nováčik zo Serede zdolal favorita 3:1. Trnavčania síce v Myjave otvorili skóre duelu vďaka zásahu Erika Grendela v 55. min stretnutia, avšak "domáci" kontrovali gólom českého legionára Martina Susa zo 70. minúty a presným zásahom Martina Hučka, ktorý padol o deväť minút neskôr. Na konečných 3:1 upravil skóre gólom do vlastnej bránky smoliar "červeno-čiernych" Matúš Čonka. Sereď sa tak prekvapivo ocitne medzi najlepšou šestkou, ktorá zabojuje o titul. Po konci základnej časti jej totiž patrí posledné postupové šieste miesto s 31 bodmi v tabuľke. Trnava, ktorá potrebovala v poslednom zápase výhru na postup medzi elitné sexteto, sa v najlepšej šestke nepredstaví. Napokon jej patrí až ôsme miesto s 25 nazbieranými bodmi.