Novinky - 10.03.2019 19:00

Sereď ako Hoffenheim. Vyslali sme signál aj pre iné kluby, znie z kabíny

Zdroj: sita, huste.tv

Nováčikovi najvyššej slovenskej futbalovej súťaže ŠKF iClinic Sereď sa podaril husársky kúsok, keď v sobotňajšom priamom súboji poslal do bojov o záchranu majstrovský FC Spartak Trnava. Zverenci trénera Karla Stromšíka v dueli záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2018/2019 triumfovali v Myjave nad "andelmi" 3:1. V tábore Serede tak vypukol veľký ošiaľ, keďže tím sa pri svojej premiére v najvyššej súťaži predstaví v skupine o titul. Futbalisti z mesta s približne 16 000 obyvateľmi skončili na šiestej priečke.

"Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas, hoci Trnava počas zimy vymenila celý káder. Sledovali sme jej zápas v Bratislave proti Slovanu a rozobrali sme si hráčov súpera. Vedeli sme, na čo by sme si mali dávať pozor a čo môžme očakávať. Výborné bolo, že chlapci do bodky splnili naše pokyny. Ďakujem im za to. Proti majstrovi sa nehrá každý deň a okrem toho sme aj zvíťazili a dostali sme sa do prvej šestky. Bol to skvelý zážitok pre všetkých," uviedol 60-ročný český kouč Stromšík, účastník MS 1982 v Španielsku.

Spokojné hlasy zneli aj z radov hráčov domáceho mužstva. "Samozrejme, bolo by ideálne, keby v prvej lige boli mužstvá ako Košice alebo Banská Bystrica. Sereď však má lepší káder, viac bodov a to je fakt. Je to tak aj vo svete, spomeňme nemecký Hoffenheim, ktorý v ostatných rokoch patrí medzi nemeckú elitu a štartuje aj v Lige majstrov. Je to rodinný klub z malého mesta, no patrí do I. bundesligy. Nebolo to o hľadaní hrdinu, hrdinovia sme všetci," povedal podľa webu profutbal.sk skúsený obranca Serede Ľubomír Michalík.

Sereď odohrá zápas 1. kola nadstavbovej časti v skupine o titul budúcu sobotu v Nitre proti suverénnemu lídrovi tabuľky Slovanu Bratislava. "Ako nováčik budeme hrať prvú šestku, sme zachránení. Je to historický úspech pre Sereď. Budeme hrať v skupine o titul, na krásnych štadiónoch, je to neuveriteľné. Každý zápas bude pre nás sviatok, pokúsime sa získať čo najviac bodov," hodnotil šťastný ofenzívny stredopoliar Adam Morong.

​"Cieľ sme už splnili, až nad očakávania, my už nemáme čo stratiť. Budeme sa snažiť o pekný futbal pre diváka. Chceli sme sa pokúsiť zabojovať o prvú šestku, no bolo to veľké sústo. Reálne sme sa videli skôr okolo 7 - 9. miesta. Je to signál aj pre iné kluby, že po postupe do prvej ligy budú mať kvalitu, aby súťaž uhrali a hrali ju dôstojne," dodal 25-ročný rodák z Galanty.