o titul - 9. kolo, sobota 18.05.2019, 17:00
2:3
(1:3)
MŠK Žilina
MŠK Žilina
Góly: 40. a 57. Špehar - 13. a 32. Škvarka, 37. L. Jánošík, ŽK: 86. T. Ba - 83. B. Sluka, rozhodovali: Marhefka - Hrmo, Borsányi, 200 divákov

ŠKF iClinic Sereď:

Penksa - Sus, Menich, T. Ba, T. Hučko - D. Ventúra (69. Pankaričan), Bilas - Morong (59. Ľ. Ulrich), Špehar, Iván (76. M. Kuzma) - Lačný

MŠK Žilina:

D. Holec - K. Vallo, Králik, Lochošvili - B. Sluka, Gamboš, I. Díaz, Škvarka, L. Jánošík (82. J. Holúbek) - F. Balaj (58. Boženík), J. Mihalík (70. A. Kopas)

Futbalisti MŠK Žilina v sobotňajšom zápase 9. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna ligy 2018/2019 na bratislavských Pasienkoch zdolali hráčov ŠKF iClinic Sereď 3:2.

"Šošoni" sa už v prvom polčase ujali hneď trojgólového vedenia, keď sa dvakrát presadil Michal Škvarka a skóroval aj Lukáš Jánošík. Do polčasového hvizdu však znížil Chorvát Dino Špehar, ktorý po zmene strán svojím druhým gólom v stretnutí už len zmiernil prehru "domácej" Serede. Žilinčania napriek výhre už nemajú šancu v nadchádzajúcej sezóne účinkovať v pohárovej Európe, keďže na tretí Ružomberok kolo pred koncom strácajú päť bodov. Nič na tom nezmení ani vzájomný duel týchto dvoch mužstiev, ktorý sa odohrá budúci piatok 24. mája pod Dubňom.