Novinky - 09.10.2020 17:56

Slávnejší legionár Fortuna ligu ešte nehral. Získala ho Sereď

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Futbalová Sereď pripravuje slovenskú prestupovú bombu. Jej rady by mal vystužiť nový legionár, no rozhodne nie z kategórie neznámych cudzincov, ktorí si vo Fortuna lige budujú meno pre väčšie európske súťaže. Posilniť by ju mal 34-ročný pravý obranca Álvaro Pereira, ktorý má na konte 86 štartov za uruguajskú reprezentáciu a meno si budoval v milánskom Interi či v FC Porto.

Legionára, ktorý má za sebou dve účasti na majstrovstvách sveta, sme v našej lige zrejme ešte nemali. Aby toho nebolo málo, medzi šampionáty 2010 a 2014 vložil aj titul z Copa Ámerica, na ktorom si zahral trikrát. Naposledy pritom hájil farby Club River Plate Asunción v najvyššej paraguajskej súťaži. Pre denník SME generálny manažér Roman Adamčík túto informáciu potvrdil, Uruguajčan je podpísaný, no absolvovať musí ešte zdravotnú prehliadku. Vzhľadom na aktuálne rôzne opatrenia, na svoj prvý štart si bude musieť počkať.

Dvojnásobný majster Portugalska a víťaz Európskej ligy zo sezóny 2010/11 nebude jedinou novou akvizíciou v radoch ŠKF Sereď. Aj druhá nová posila je z kategórie "prvá svojho druhu". Posilní ho záložník Hassan Houssein Warsama, ktorý je reprezentantom Džibuti, hoci v mládežníckych kategóriách reprezentoval Belgicko, kde vyrastal. Hráč takejto národnosti našu najvyššiu súťaž nikdy nehral a v zozname futbalových exotických destinácií dopĺňa Niger, Burundi, Burkinu Faso, Curacao či Kapverdy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora