Novinky - 17.11.2020 22:58

Lačný sa po návrate z Afriky predviedol takýmto gólom v závere zápasu do siete Senice

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/fortunaliga

32-ročný Levočan sa vrátil z Afriky do Serede. V Senici odohral svoj prvý duel v tomto ročníku a hneď skóroval. Nebol to len tak obyčajný gól. V poslednej minúte nadstaveného času ním vyrovnal na 2:2. A to excelentne. 

Uplynulý rok strávil v Juhoafrickej republike v Durbane, kde hrával za miestny FC AmaZulu. Hoci v septembri v klube skončil, bez práce dlho nezostal. Uplynulý týždeň sa útočník Miloš Lačný dohodol na zmluve do konca jesennej časti so svojím bývalým klubom so Serede.

"Beriem to tak, že som v Afrike poriadne ani nezačal. Odohral som za AmaZulu iba šesť súťažných zápasov počas pôsobenia Jozefa Vukušiča. Aj to na poste stredopoliara, takže som sa strelecky nepresadil. Následne prišiel lockdown a všetko sa zastavilo. Tréner skončil, no ja som zostal v mužstve a snažil som sa najviac, ako sa len dalo. V každom tréningu som dával najviac gólov, makal som na sebe a cítil som sa výborne. Žiaľ, priestor som nedostával. V klube sa udialo veľa zmien, dokonca na majiteľskej úrovni. Môj príbeh v Afrike sa určite neskončil. Dostal som už ponuky z ďalších dvoch klubov z ligy v JAR. Nikto mi ich nesprostredkoval. Jednoducho si ma všimli. Verím, že sa do Afriky opäť vrátim a snáď to bude čo najskôr," tvrdí Lačný v rozhovore pre fortunaliga.sk

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora