Novinky - 05.01.2021 19:22

Na skúške v Seredi niekoľko nových hráčov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Ďalším tímom, ktorý odštartoval zimnú prípravu na jarnú časť našej najvyššej futbalovej súťaže je ŠKF Sereď. Aktuálne siedmy tím tabuľky privítal na úvodnom tréningu dovedna tridsaťjeden futbalistov, a tak si nový tréner František Šturma má z čoho vyberať.

Práve novému kormidelníkovi sa v utorok hlásili aj noví asistenti - Ján Blaháč a Darko Šuškavčevič. Trénerský štáb tak mohol zahájiť zimnú prípravu, ktorej cieľom bude pripraviť Sereď na boje o hornú šestku. Nových tvári sa v kabíne ŠKF ukázalo hneď niekoľko. Novými posilami sú už skôr oznámení Stanislav Danko a Ondřej Machuča. Ďalšia sedmička hráčov prišla bojovať o kontrakt. Ide o brankára Denisa Chudého, ktorý naposledy pôsobil v Trenčíne a tiež šesticu hráčov do poľa. Dávid Hrubík, Daniel Espinar Vallejo, Marek Kalousek, Šimon Kozák, Marián Pišoja a Alexander Tóth zabojujú na skúške počas prípravných zápasov.

Tréner František Šturma má jasné predstavy o svojej práci v jarnej časti Fortuna ligy: „Chceme hrať v inom rozostavení, iným herným štýlom, k tomu však musíme prispôsobiť hráčov, ktorí tu sú. Je tu 32 hráčov zo štrnástich krajín. Nie je to ideálny stav. Káder chceme postupne zredukovať a doplniť ho 5-6 kvalitnými hráčmi,“ prezradil. Spomedzi potvrdených odchodov treba spomenúť Filipa Duranskeho, ktorý ako jediný definitívne v Seredi končí. ŠKF má tiež na programe päť prípravných zápasov. V štádiu rokovania je sústredenie v Turecku.

Káder ŠKF Sereď na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Mathew Yakubu, Ayotunde Ikuepamitan, Tomáš Šípka, Denis Chudý
Obrancovia: Ľubomír Michalík, Martin Mečiar, Martin Slaninka, Dávid Hrubík, Šimon Kozák, Marián Pišoja, Alexander Tóth
Stredopoliari: Leon Djerdi-Pavse, Ezequiel Fabian Straccia, Duje Ljubič, Daniel Espinar Vallejo, Marek Kalousek, Nicolas Šumský, Roko Jureškin, Denis Potoma, Filip Pankaričan, Filip Tatranský, Bankole Olawale Adekuoroye, Alex Iván, Alen Mehič, Adam Morong, Stanislav Danko, Ondřej Machuča, Warsama Houssein
Útočníci: Rob Rudonja, Rok Mohorko, Miloš Lačný

Na tréningu chýbal dlhodobo zranený Dino Špehar. Tidiane Djiby Ba, Senad Jarovič, Jasmin Čelikovič a Denis Bušnja sa k tímu pripoja neskôr. Zdravotné problémy hlási obranca Tomáš Hučko.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora