Novinky - 23.01.2021 20:11

Brankár roka v Nigérii? Možno hráč Serede!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž sledujú aj v zahraničí. Tentokrát sa nová informácia týka najmä ŠKF Sereď. Gólman aktuálne siedmeho tímu tabuľky Mathew Yakubu sa totiž dostal do nominácie na brankára roka v Nigérii.

Svojimi výkonmi tak Yakubu zaujal predstaviteľov nigérijského futbalu. Okrem neho sa v nominácii nachádza aj Maduka Okoye, ktorý pôsobí v Holandsku v tíme Sparta Rotterdam a veterán Daniel Akpeyi, brankár juhoafrického Kaizer Chiefs. Prvý menovaný je momentálne stabilnou jednotkou klubu z Eredivisie, keď odchytal už jedenásť zápasov. Akpeyi v aktuálnej sezóne chytal sedemkrát, no stabilne strážil tri žrde v ročníku 2019/20, keď odchytal až 24 ligových stretnutí.

Yakubu pôsobí v Seredi druhú sezónu, no až v rámci aktuálneho ročníka si dokázal vybojovať stabilné miesto v bráne. Nastúpil na šestnásť zápasov, pričom inkasoval 23 gólov a až šesťkrát udržal čisté konto. Aj vďaka týmto číslam patrí stále len 21-ročný gólman k najlepším brankárom Fortuna ligy. Teraz môže svoje výkony podčiarknuť aj úspechom vo vlastnej krajine.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ŠKF Sereď (@skfsered)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora