Novinky - 28.01.2021 20:22

Najlepší strelec Serede Nitru neposilní. Odchádza na Maltu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKFSeredfutbal.sk

V posledných dňoch začínajú fortunaligové kluby uzatvárať svoje súpisky. Zmeny v kádroch sa tak nevyhli žiadnemu tímu a inak to nie je ani v Seredi. ŠKF prišiel o svojho najlepšieho strelca Filipa Pankaričana, ktorý to skúšal v Nitre, no napokon putuje do zahraničia.

Spoločne s útočníkom Dinom Špeharom nastrieľali po štyri góly v jesennej časti našej najvyššej súťaže. Pankaričan pôsobil v Seredi od júla 2017, keď prišiel z MFK Skalica. Na jar však už dres ŠKF obliekať nebude: „Chcem poďakovať klubu ŠKF Sereď, že mi dali šancu hrať najvyššiu súťaž. Moje poďakovanie patrí trénerom, vedeniu, členom správnej rady, ale aj bývalým spoluhráčom. Mám pred sebou novú výzvu, nový klub. Seredi prajem veľa úspechov,“ povedal pre klubový web 27-ročný futbalista.

Novým klubom srbského záložníka bude netradične maltský tím Gudja United FC. Ten je po pätnástich odohraných zápasoch v tamojšej najvyššej súťaži na ôsmej priečke v tabuľke. K odchodu Pankaričana zo Serede sa vyjadril aj generálny manažér klubu Marián Černý: „Filipovi by sme chceli poďakovať za to všetko, čo odviedol pre ŠKF Sereď. Boli to pre neho pekné roky strávené v klube. Hráč požiadal o uvoľnenie do zahraničia, našiel si klub na Malte. Prajeme mu veľa zdravia a úspechov v jeho ďalšej kariére.“

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora