Novinky - 01.02.2021 14:33

Slovinský obranca novou posilou Serede

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKFSeredfutbal.sk

Po odchode niekoľkých hráčov sa vedenie ŠKF Sereď rozhodlo posilniť defenzívu. Do klubu prichádza slovinský krajný obranca Tilen Mlakar, pre ktorého bude pôsobenie na Slovensku prvou zahraničnou skúsenosťou.

Ľavý bek sa dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny s možnosťou opcie na ďalší rok. Naposledy pôsobil v najvyššej slovinskej súťaži, keď obliekal dres FC Koper. Celkovo odohral v Slovinsku vyše sto ligových zápasov, v ktorých sa dokázal aj päťkrát strelecky presadiť. Do Serede prichádza s jasnými cieľmi: „Moje prvé dojmy po podpise kontraktu sú veľmi dobré, toto je moje prvé pôsobisko mimo rodnú krajinu. Chcem poďakovať klubu a agentovi, že som v Seredi. Mojim cieľom je pomôcť klubu napĺňať stanovené ciele, urobím maximum, aby sme ich spoločne dosiahli. Verím, že budem pravidelne nastupovať a neustále sa zlepšovať,“ povedal Mlakar pre klubový web.

Dvadsaťpäťročný obranca by mal zvýšiť konkurenciu na ľavom kraji defenzívy. K príchodu novej posily sa vyjadril aj generálny manažér ŠKF Sereď: „Získali sme na ľavú stranu obrany hráča, ktorý má skúsenosti z najvyššej slovinskej súťaže. Veríme, že na tomto poste zvýši konkurenciu, od Tilena si sľubujeme skvalitnenie defenzívnej, ale aj ofenzívnej činnosti,“ povedal Marián Černý. Sereď odštartuje jarnú časť Fortuna ligy v utorok 9. februára dohrávkou 18. kola proti Pohroniu. Následne sa aktuálne siedmy tím tabuľky predstaví opäť doma proti Nitre.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora