Novinky - 02.02.2021 20:55

Do Serede prichádza hráč s hodnotou viac ako pol milióna eur

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKFSeredfutbal.sk

Po tom, čo Tidiane Djiby Ba odišiel do konkurenčnej Nitry, hľadala Sereď nového hráča na stopérsky post. Našla ho v Iráne, odkiaľ prichádza Iman Salimi. S hodnotou viac ako pol milióna eur sa zároveň stane suverénne najdrahším hráčom klubu.

Dvadsaťštyriročný stopér doposiaľ na profesionálnej úrovni pôsobil len v Iráne, a tak preňho angažmán na Slovensku bude prvým zahraničným: „V prvom rade chcem poďakovať mojej rodine a mojej hráčskej agentúre, že ma podporujú. Som veľmi šťastný, že som v Seredi, chcem ukázať svoje kvality na ihrisku, pomôcť klubu a mojim novým spoluhráčom,“ povedal pre klubový web. Podľa špecializovaného portálu transfermarkt.com je jeho aktuálna trhová hodnota 550-tisíc eur, vďaka čomu sa stane suverénne najcennejším hráčom Serede.

K príchodu zaujímavého hráča sa vyjadril aj generálny manažér klubu: „Sme radi, že po veľmi náročných rokovaniach a administratívnych úkonoch sme dotiahli príchod Imana Salimiho do Serede. Dnešným dňom hráč podpísal kontrakt a pripojil sa k mužstvu. Je to veľmi kvalitný futbalista, sľubujeme si od neho, že bude dôležitým článkom našej zostavy. Chce pomôcť klubu, veríme, že aj my pomôžeme jemu, aby sa etabloval v Európe. Veríme, že aj on bude súčasťou úspešného tímu,“ ozrejmil Marián Černý. Salimi sa s klubom dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora