Novinky - 09.03.2021 17:22

Sereď predstavila nového trénera a posilu do obrany

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SKFSeredfutbal.sk

Futbalisti ŠKF Sereď sa neprebojovali do skupiny o titul, a tak ich čaká tuhý boj o záchranu. V ňom však už aktuálne desiaty tím tabuľky nemôže počítať s trénerom Františkom Šturmom. Do klubu prichádza nový kormidelník a spoločne s ním aj posila do defenzívy.

Novým trénerom Serede sa stal 44-ročný Gergely Geri, ktorý naposledy pôsobil v maďarskom DVTK. Ešte predtým bol hlavným kormidelníkom Nitry. Na lavičke ŠKF nahradí Jána Blaháča, keď niekdajší asistent Františka Šturmu viedol Sereď ako doterajší tréner: „Ku dnešnému dňu končí ako hlavný tréner Ján Blaháč, novým trénerom sa stáva Gergely Geri. Na základe neuspokojivých výsledkov a predvedenej hry sme boli nútení pristúpiť k tejto zmene. Klub mal na začiatku tohto kalendárneho roka iné vízie. Túto zmenu považujeme za dôležitý impulz pre hráčsku kabínu, ale aj celý klub,“ povedal pre klubový web generálny manažér Marián Černý. Ten zároveň objasnil situáciu okolo českého lodivoda: „Pán Šturma je aktuálne stále zdravotne indisponovaný, v klube nebude pokračovať, jeho budúcnosť však zostáva naďalej otvorená.“

Okrem Geriho prichádza do klubu aj nová posila. Sereď sa dohodla na kontrakte do konca prebiehajúcej sezóny s krajným obrancom Matúšom Kuníkom. Dvadsaťtriročný futbalista naposledy pôsobil v Nitre, no od začiatku jarnej časti súťaže nemal pôsobisko: „Som veľmi rád, že som sa dohodol so Sereďou, že mi dala šancu, aj keď som bol na začiatku zranený. Dúfam, že sa dostanem do formy a pomôžem klubu k záchrane v súťaži. Trénera Geriho poznám z Nitry, je to veľmi dobrý tréner, poznám jeho trénerské metódy. Teším sa na vzájomnú spoluprácu,“ povedal Kuník pre klubový web. Sereď bude v nadstavbovej časti bojovať o záchranu. V prvom kole nastúpi na trávniku v Zlatých Moravciach proti Ružomberku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora