Novinky - 09.06.2021 10:33

Sereď prišla o ofenzívneho ťahúňa. Sťahuje sa do Trnavy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCSpartakTrnava.com

Po skvelej jari sa FC Spartak Trnava postupne môže pripravovať na účinkovanie v pohárovej Európe. Prvou letnou posilou Bílých Andelov sa stal krídelník konkurenčnej Serede Alex Iván. S tretím tímom uplynulej sezóny sa dohodol na dvojročnej zmluve a pomôcť tak môže aj v Európskej konferenčnej lige.

Rodák z Dunajskej Stredy odohral v nedávno skončenom ročníku 28 ligových zápasov s bilanciou päť gólov a štyri asistencie. Po Milošovi Lačnom sa stal druhým najlepším strelcom Serede, ktorej pomohol dostať sa do baráže o poslednú miestenku v pohárovej Európe. V semifinále však ŠKF nestačil na Žilinu. V Seredi strávil tri sezóny, a tak sa môže posunúť vo svojej kariére: „Teším sa, že budem obliekať dres Spartaka a som veľmi vďačný za ponuku, ktorú som dostal. Po sezónach v Seredi to beriem ako krok vpred v mojej kariére. Som rád, že si ma vybral tréner Michal Gašparík, ktorý mi volal. Má kvalitný káder a bude tam silná konkurencia, ktorej sa však nebojím a musím aj v tréningu, či v zápase ukázať to najlepšie zo seba. Hral som najskôr na ľavej strane, ale neskôr na pravom krídle, kde sa cítim najlepšie. Aj v Trnave by som chcel dokázať, že viem strieľať góly, prihrávať na ne, aby som sa mohol po zápasoch tešiť s fanúšikmi z víťazstva,“ povedal Iván pre klubový web Spartaka.

V tíme červeno-čiernych bude mať mimoriadne silnú konkurenciu, a to najmä v podobe dvojice Saymon Cabral - Yusuf Bamidele, ktorá odohrala skvelú jarnú časť sezóny. Na adresu 24-ročného futbalistu sa superlatívmi vyjadril aj riaditeľ klubu Milan Cuninka: „Je to ešte mladý futbalista, ktorý sa dá po všetkých stránkach ešte rozvíjať a jeho potenciál je veľký. Jeho výhodou je, že dokáže zahrať na oboch krídlach, takže je využiteľnejší ako iní futbalisti. Jeho výkonnosť má stúpajúcu tendenciu a verím, že progres sa nezastaví ani v Spartaku,“ vyjadril sa pre oficiálnu stránku klubu. Novú sezónu odštartujú Trnavčania už 8. júla zápasom prvého predkola Európskej konferenčnej ligy. Svojho súpera sa dozvedia 15. júna, kedy je na programe žreb novovzniknutej súťaže.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora