Novinky - 16.12.2019 10:51

Títo štyria z našej ligy stoja viac ako milión!

Zdroj: sita/huste

Najvyššiu trhovú hodnotu spomedzi futbalistov slovenskej Fortuna ligy má slovinský útočník v službách majstrovského ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar. Podľa najnovších správ špecializovaného portálu transfermarkt.de má 25-ročný rodák z Ľubľany cenovku 2,5 milióna eur. Vrátil sa tak na úroveň svojej niekdajšej trhovej hodnoty z roku 2016, keď ešte pôsobil vo švajčiarskom FC Bazilej.

Šporar patrí v aktuálnej sezóne 2019/2020 k najefektívnejším útočníkom na svete - v 26 súťažných zápasoch nastrieľal 20 gólov. Na konto si pripísal aj päť asistencií. Vo Fortuna lige skóruje v priemere každých 68 minút. Výborne si tiež počínal v skupinovej fáze Európskej ligy, kde sa v šiestich vystúpeniach presadil dovedna päťkrát.

Podľa spomenutého webu má najvyššia slovenská súťaž ešte ďalších troch "miliónových" hráčov, ale iba jedného Slováka s takouto nálepkou - Róberta Boženíka. Reprezentačný útočník má rovnako ako ďalší hráč Slovana Moha a záložník Dunajskej Stredy Zsolt Kalmár hodnotu milión eur. Blízko k tomuto triu je brankár bratislavského Slovana Dominik Greif, ktorého cena v porovnaní s ostatným sledovaným obdobím vzrástla zo 400-tisíc na 800-tisíc eur.