Novinky - 04.01.2020 14:33

Trénerské rošády vo Fortuna Lige. Z prvej trojky bezo zmeny iba Slovan

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Zhruba pred mesiacom sa skončila jesenná časť prebiehajúcej fortunaligovej sezóny, no tímy pomaly zahajujú svoju zimnú prípravu. Po odchodoch legionárov zo Senice či Trnavy sa počas tohto týždňa udiali zmeny aj v najlepšej trojke. O svojich trénerov totiž prišla Žilina aj Dunajská Streda.

Pôsobenie Jaroslava Kentoša pri tíme "šošonov" sa skončilo po spleti rôznych okolností, keď sa spustila doslova reťazová reakcia. Všetko sa to paradoxne týkalo bývalých žilinských trénerov, keď Pavel Vrba ukončil svoje pôsobenie vo Viktorii Plzeň a presunul sa na lavičku Ludogorca Razgrad. Na jeho miesto si vedenie českého klubu vybralo Adriána Guľu, dovtedajšieho trénera slovenskej dvadsaťjednotky a tak sa uvoľnilo zaujímavé miesto pri mladých reprezentantoch. Práve to obsadil dnes už bývalý tréner MŠK Jaroslav Kentoš, ktorého vo funkcii nahradil niekdajší obranca "žlto-zelených" Pavol Staňo. Doterajší Kentošov asistent teda povedie Žilinu v jarnej časti Fortuna Ligy a pokúsi sa ešte zabojovať o titul.

Zdroj: sita

Ten by radi získali aj v Dunajskej Strede, kde došlo k nečakanej situácii včera. Nemecký tréner Peter Hyballa viedol tím zo Žitného ostrova jeden a pol roka, no svoje pôsobenie v klube ukončil po vzájomnej dohode s vedením. Dunajskostredčania zatiaľ nového kormidelníka neoznámili, no dá sa očakávať, že to už tradične bude zaujímavý tréner, ktorý prinesie do našej najvyššej súťaže nový impulz. DAC sa aktuálne nachádza na treťom mieste v tabuľke s rovnakým počtom bodov ako má Žilina. Na vedúci Slovan tieto dva tímy strácajú desať bodov. Práve bratislavský klub je tak jediným z elitnej trojice, ktorý počas zimnej prestávky ešte nevymenil trénera.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora