Novinky - 08.03.2020 10:22

Program nadstavbovej časti Fortuna ligy je známy!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Fortunaliga.sk

Včerajšími zápasmi 22. kola bola ukončená základná časť futbalovej Fortuna ligy. Rozhodlo sa tak o rozdelení tímov do jednotlivých skupín. Prvých šesť klubov bude od nasledujúceho víkendu bojovať o titul, kým spodná šestka o záchranu.

V skupine o titul sa nachádzajú okrem už dlhšie istej trojice ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina a DAC Dunajská Streda aj MFK Zemplín Michalovce, FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Práve o tieto tri miestenky bol zvádzaný tuhý súboj vo včerajšom kole. Michalovce a Trnava si postup zaistili víťazstvami, zatiaľ čo Ružomberku stačila aj prehra na Tehelnom poli.

Čierneho Petra si vytiahol AS Trenčín. Ten totiž nezvládol zápas na pôde Zlatých Moraviec a tak mu o bod ušla účasť medzi elitou. Spoločne s ViOn-om, Senicou, Sereďou, Nitrou a Pohroním si tak zahrá v skupine o záchranu. Dôležitý zápas z pohľadu udržania sa v lige je na programe hneď v prvom kole nadstavbovej časti, kedy Pohronie hostí Nitru.

Zdroj: Fortunaliga.sk

V skupine o titul sú aktuálne najzaujímavejšie hlavne súboje Slovana so Žilinou, keďže tieto dva tímy majú k titulu najbližšie. Tie sa odohrajú vo štvrtom, resp. ôsmom kole. Sledované budú tiež zápasy určujúce účastníkov v európskych pohároch. Tu však môže hrať rolu aj Slovenský pohár, kde sú stále v hre štyri tímy. Púť nadstavbovou časťou odštartuje už v sobotu 14. marca štyrmi zápasmi o 14:00. Na obrazovkách Huste.tv budete môcť už tradične sledovať všetky plánované duely.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora