Novinky - 11.03.2020 16:57

Lepšie ako zákaz osláv. Kluby trávia voľno po svojom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Situácia v súvislosti s koronavírusom sa aj v športe menila veľmi rýchlo. V pondelok dopoludnia vydala Fortuna liga zoznam preventívnych opatrení, ktorých sa majú kluby a organizátori držať. Ich súčasťou bolo napríklad aj ťažko dodržiavateľné odporúčanie, aby sa hráči neobjímali po strelenom góle. O pár hodín však nasledovala tlačová konferencie premiéra Petra Pellegriniho, na ktorej pretlmočil verdikt Krízového štábu SR - zrušenie všetkých spoločenských a športových akcií. Jednotlivé kluby pristupujú k dvojtýždňovému voľnu po svojom. Niektorí tréningový proces neprerušujú, iní naplánovali teambuildingové akcie či dokonca trénujú individuálne.

Obhajca titulu a aktuálny líder súťaže prijal odporúčané preventívne opatrenia, aby minimalizoval styk medzi členmi klubu na nevyhnutné minimum. Tréningový proces však pokračuje podľa stanoveného kalendára. "Z dôvodu absencie zápasov, ktoré sú vždy vyvrcholením týždenného mikrocyklu, bude potrebné prispôsobiť tréningový plán. Hráči a realizačný tím dôsledne dodržiavajú hygienické opatrenia, ktoré sú však nastavené počas celej sezóny a platné na každom jednom tréningu či pri akejkoľvek spoločnej aktivite. Tímový lekár zároveň hráčov poučil o prevencii pri výskyte koronavírusu COVID-19. Už od pondelka boli z preventívnych dôvodov zrušené všetky tréningy a zápasy v kategóriách mládeže i žien a dievčat," cituje stanovisko Slovana agentúra SITA.

​Slovan vo Fortuna lige premožiteľa nenašiel od septembra 2019. Naposledy pokoril Ružomberok 1:0 a po prestávke absolvuje derby proti Spartaku Trnava

Rovnako k situácii pristúpili aj v Nitre a v Trenčíne, pričom sú kompetentní pripravení operatívne reagovať na akékoľvek nové nariadenia či doplňujúce informácie, ktoré sa budú týkať fungovania slovenských športových klubov alebo súťaže. ŠKF Sereď pripravuje v uzavretej spoločnosti teambuildingovú akciu. "Chceme ostať v lige a budeme robiť všetko pre to, aby sme odohrali najbližšie zápasy čo najlepšie. Chlapci sa stretávajú pravidelne, sú dobrá partia a verím, že v najbližších zápasoch, ak sa dajú dohromady aj po zdravotnej stránke, budú výsledky oveľa lepšie," hlásil agentúre klub, ktorý základnú časť uzavrel na desiatom mieste.

​Nitrania v minulom kole dokázali ukončiť šesťkolové obdobie bez víťazstva, keď si poradili so Senicou presvedčivo 3:0

Prekvapenie zo vzniknutej situácie neskrývajú ani v Žiline. Mužstvo chce byť pripravené, len čo bude súťaž obnovená, aby sa pustilo do stíhacej jazdy za vedúcim Slovanom. "Veríme, že vrchol sezóny, ktorými sú pre nás aj našich fanúšikov súboje v skupine o titul, sa začne čo najskôr a všetci sa budeme môcť sústrediť len na samotný futbal," vyslovil prianie klub spod Dubňa. Výnimkou medzi spomenutými celkami je FC Spartak. "Hráči sa nestretávajú. Majú pripravené individuálne tréningové plány. Údaje z nich majú tréneri okamžite k dispozícii a vyhodnocujú ich, aby mohli v prípade potreby reagovať. Tento stav platí do odvolania," informovali červeno-čierni oficiálnym vyhlásením. Prestávka vo futbalovej lige, podobne ako v ostatných súťažiach, bola stanovená od 10. marca na obdobie dvoch týždňov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora