Novinky - 02.06.2020 14:08

Zásadné zmeny v našom futbale! Zmenili názor

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste

Situácia sa mení zo dňa na deň. Dnes zasadal Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu a napriek skôr medializovaným informáciam od Komisie SFZ rozhodol o reštarte druhej najvyššej slovenskej súťaže v ročníku 2019/2020 aspoň v čiastočnom formáte šiestich tímov bojujúcich o prvenstvo. 

Dohrávať sa bude podobne ako vo Fortuna lige a to v skrátenom päťkolovom formáte so šiestimi mužstvami. Víťaz  II. ligy následne odohrá baráž s posledným tímom Fortuna ligy o účasť v budúcom ročníku najvyššej súťaže.

Do dnešného zasadnutia sa už možno v Banskej Bystrici, Dubnici , Skalici či Poprade zmierili s tým, že sezónu nedokončia. Ale prišlo k dôležitému obratu, ktorý zásadne mení situáciu. Za tento skrátený model hlasovalo 10 členov VV SFZ, traja boli proti a jeden sa zdržal hlasovania. 

Prvé kolo štartuje rovnako ako vo Fortuna lige 13. júna. Druholigisti, ktorí už ukončili sezónu majú krátky priestor na prípravu, no my sme už vysielali pre youtube FK Senica prípravný zápas s FK Železiarne Podbrezová,  zostrih ktorého ste sledovali popri čítaní článku. 
    
   

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora