Novinky - 28.06.2020 13:51

Nemal jediné mínus...bránil aj Messiho

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenským majstrom sa stal tri razy a rovnako trikrát vyhral aj Slovenský pohár. Na Slovensku hrával za Humenné, Inter Bratislava, Artmediu Petržalka a za Žilinu. Marián Čišovský však prerástol slovenské pomery. 

Do zahraničia ho stiahol Dušan Uhrín ml.  V kariére Mariána Čišovského hral dôležitú úlohu hneď na dvoch miestach. Uhrin zosnulého skvelého slovenského futbalistu dotiahol v roku 2008 do rumunského Temešváru a o päť rokov neskôr ho trénoval vo Viktorii Plzeň.

V Plzni sa stal šéfom obrany. Zahral si v skupinovej fáze Ligy majstrov 2011/2012 proti FC Barcelona či AC Miláno. Vtedy  Plzeň postúpila z tretieho miesta v skupine do Európskej ligy. Bránil teda hviezdy ako Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovič či Edinson Cavani.

"Do Rumunska som ho priviedol zo Slovenska, kde hral na pozícii pravého stredopoliara. Spravil som z neho stopéra a on sa okamžite dostal do najlepšej jedenástky rumunskej ligy. Potom sme sa opäť zišli v Plzni, kde sme časom zistili, že sa s ním niečo deje. A prognóza nebola priaznivá," uviedol Milan Uhrin ml, cituje ho web isport.blesk.cz.

Čišovskému zistili zákernú chorobu ALS v roku 2014 a šesť rokov s ňou statočne bojoval. Podľahol jej v nedeľu 28. júna 2020 vo veku 40 rokov. "Poznal som celú jeho rodinu, aj preto ma to veľmi zasiahlo. Je to príšerná správa. Marián bol vynikajúca futbalista aj človek. Bol charakterný aj inteligentný. Nemám jediné mínus, čo by som o ňom povedal. Som zdrvený," doplnil 52-ročný Uhrin ml, ktorý bude v budúcej sezóne trénovať rumunský klub CS Gaz Metan Medias.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora