Novinky - 09.08.2020 09:37

Sereď ešte nedala gól v prvom kole. Skúsi to proti Dunajskej

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

ŠKF Sereď sa pripravuje na svoju tretiu sezónu v najvyššej slovenskej súťaži. Po nečakanom nováčikovskom útoku na hornú šestku prežil trochu menej vydarenú sezónu 2019/20 a fanúšikovia sú bez pochýb zvedaví na to, čo predvedie tento raz. Pracovitosť a skromný prístup od zápasu k zápasu je tým, čo tento celok zdobí a nič sa na tom nebude meniť ani tento raz. Tréner Peter Lérant avizoval, že prioritou bude vzdialenie sa od zóny zostupu, ale je to šport, každý by rád vyhrával a napriek konkurencii väčších klubov je v Trnavskom kraji vôľa a chuť zabojovať o šieste miesto. Čo sa Seredčanom počas dvoch rokov vo Fortuna lige ešte nepodarilo, je strelený gól v prvom ligovom kole. V júli 2018 pri svojej premiére remizovali s Ružomberkom 0:0 a o rok neskôr podľahli Spartaku Trnava 0:2.

To Dunajská Streda, jeden z našich reprezentantov v pohárovej Európe, takéto problémy nemá a body zbiera vo veľkom od úvodného kola. V minulej sezóne po dvoch odohraných zápasoch mala na konte už sedem strelených gólov po výhrach nad Zlatými Moravcami a Pohroním. Jej ofenzíva bola tretia najproduktívnejšia vo Fortuna lige a podobné ciele, s chuťou zabojovať o titul so Slovanom, má mužstvo aj pred novou sezónou. Pokiaľ by sa bratislavský tím nemal dočkať zlatého hetriku, s najväčšou pravdepodobnosťou mu to prekazí práve DAC. Tréner Bernd Storck otvorene hovorí o ambícii prestavať tím a spraviť ho silnejším. Počas leta to deklaroval zalovením vo vlasti, odkiaľ prišiel drážďanský stopér Jannik Müller aj stredopoliar Sidney Friede. Pozornosť bude venovaná aj mladíkovi Sebastiánovi Nebylovi, ktorý má za sebou pôsobenie v akadémii West Hamu United.

Historicky prvé tri ligové merania síl medzi týmito súpermi vyznievali pre Sereď priam hrozivo. Všetky prehrala so sumárnym skóre 0:11. V ďalších troch konfrontáciách však dokázala nad Dunajskou Stredou až dvakrát vyhrať. Raz v základnej časti a raz v nadstavbe. Po minulosezónnom deviatom mieste môže mať niekto tendenciu Sereď podceniť, ale netreba zabúdať, že tento tím sa dokáže zmobilizovať a vtedy remizoval v Ružomberku, zdolal Trnavu a body si podelil aj s Trenčínom. Ako už bolo napísané, aj Dunajskostredčania by vedeli rozprávať. Jediný nedeľný duel prvého kola preto sľubuje zaujímavé predstavenie. Kolo číslo dva odohrajú jeho aktéri v stredu, pričom polovica šesťzápasového programu je naplánovaná už na utorok.

Ešte pred začiatkom sezóny naši komentátori prešli zmeny v jednotlivých kádroch, ambície aj potenciál jednotlivých účastníkov najvyššej súťaže:

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora