Novinky - 08.08.2020 08:29

Málokto má takú vyrovnanú bilanciu, ako Michalovce a Trnava

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ak by sme pripravovali výber mužstiev, ktorých zostavy za ostatné týždne či mesiace prešli najvýraznejšou zmenou, Spartak aj Zemplín by sa zrejme umiestnili na popredných pozíciách. V trnavskom prípade sa to chtiac-nechtiac stalo tradíciou. Zostava sa prekopáva prakticky cez každú prestávku a inak tomu nebolo ani počas tohtoročnej krátkej letnej. Kvalitných legionárov, akými bol Alex Sobczyk, Bogdan Mitrea, Dijan Vukojevič alebo Malkolm Moenza, nahradili domáci hráči, čo slovenský fanúšik vždy ocení. Veľa dôležitých hráčov opustilo aj michalovský tím. Vypichnúť možno brankára Matúša Kiru, Josého Carilla, Kyriakosa Savvidisa alebo Jakuba Griča. Posledný menovaný sa sťahoval práve do "malého Ríma".

Skladanie novej zostavy bude tak témou, ktorou sa bude zaoberať Jozef Majoroš aj Marián Šarmír. Obaja sa do funkcie trénera A-tímu dostali v závere minulej sezóny a teraz dostali možnosť poskladať a doplniť zostavu podľa svojich predstáv. Sezónu 2019/20 pritom Michalovčania aj Trnavčania končili veľmi podobne. Červeno-čierni obsadili štvrté miesto a na konte mali o tri body viac ako ich najbližší súper. V play-off o Európsku ligu im stopku obom vystavil MFK Ružomberok. Najaktuálnejšie tri vzájomné zápasy týchto súperov priniesli tri rôzne výsledky, pričom raz sa tešila z výhry Trnava a raz Michalovce. Oveľa jasnejšia nie je ani bilancia od postupu Zemplínčanov do Fortuna ligy. Vyznieva 7-1-5 v prospech šesťnásobného šampióna.

V novej sezóne je vždy veľká pozornosť sústredená aj na to, ako sa uchytia nové akvizície na jednej či druhej strane. V prípade domácich možno spomenúť brankára Patrika Rodáka, 18-ročného brata čerstvej hviezdy Fulhamu, pribudol aj panamský krídelník Ricardo Phillips, talentovaný stopér Filip Vaško, ktorý bol na skusoch v talianskom Udinese a obrancom Polydefkisom Volanakisom sa rozšírili aj grécke rady v Michalovciach. V Trnave to bolo najmä v znamení návratov. Z Maďarska sa vrátil Ján Vlasko, z Poľska Martin Mikovič a novou akvizíciou je aj bývalá dunajskostredská či košická hviezda Erik Pačinda alebo Martin Bukata, ktorý od roku 2016 stihol prejsť Poľskom, Talianskom aj Českou republikou. Tých doplnilo niekoľko mladíkov, o ktorých Spartak hlási, že ich hodlá zapracovať do zostavy.

Nielen zmeny v zostavách boli témou nášho podcastu pred začiatkom sezóny:

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora