Novinky - 27.08.2020 16:03

Reprezentácia do 21 rokov je takmer výlučne z fortunaligistov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Pozorný fanúšik domácej futbalovej súťaže bude pri sledovaní reprezentácie do 21 rokov zorientovaný priam kráľovsky. Tréner Jaroslav Kentoš totiž zverejnil 25-členný menoslov hráčov, ktorých si vybral do zostavy na kvalifikačný dvojzápas so Švajčiarskom v bojoch o EURO 2021. Zahŕňa až devätnásť futbalistov, ktorí pobehujú po slovenských trávnikoch. Hneď traja si pritom odbijú svoju premiéru v najcennejšom drese tejto vekovej kategórie a od nedele začína celotímová príprava v Trnave. Prvý z duelov sa hrá 4. septembra v Schaffhausene, druhý o štyri dni neskôr v Nitre.

Bývalý žilinský kouč dostal do rúk našu "dvadsaťjednotku" na konci minulého kalendárneho roka s nie ideálne rozohranou kvalifikáciou. V bojoch o šampionát v Maďarsku a Slovinsku nám patrí štvrtá priečka kvalifikačnej skupiny, máme trojbodové manko na druhé Francúzsko a čeliť navyše budeme priebežnému lídrovi. Priamo pritom postupuje len prvý tím a najlepší spomedzi druhých celkov všetkých deviatich skupín. Ďalšie tímy z druhých miest pôjdu do baráže. "Majú veľmi veľkú silu, ukázali ju aj s Francúzmi. Predvádzajú komplexný futbal, ktorý je vyvážený medzi ofenzívou a defenzívou. Majú aj silné individuality, väčšina pôsobí vo švajčiarskej lige, Bundeslige či Salzburgu. Nie je náhoda, že sú na čele tabuľky," pochválil Helvétov pred blížiacimi sa konfrontáciami.

Pre porovnanie, počas celého predošlého kvalifikačného cyklu o EURO si zápasový štart pripísalo 18 hráčov z Fortuna ligy. Najviac Trnavčan Erik Jirka, ktorý nevynechal ani jeden z desiatich kvalifikačných duelov a zakrátko putoval do radov Crvenej Zvezdy. Slovenský tím vtedy obsadil nepostupovú tretiu priečku, o čom rozhodol vzájomný zápas so Severným Írskom v poslednom kole. Tento rok sú zatiaľ najvyťaženejšími mužmi Martin Šulek a Matej Oravec, ktorí zhodne odohrali všetkých 360 minút. Štyri štarty má na konte ďalšie kvarteto hráčov, pričom Christián Herc sa za ne odvďačil štyrmi presnými zásahmi.

Nominácia slovenskej reprezentácie do 21 rokov na septembrové duely so Švajčiarskom:
Brankári:
Dávid Šípoš (FC Nitra), Samuel Petráš (MŠK Žilina), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok)
Obrancovia: Martin Šulek (AS Trenčín), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Matej Oravec (Philadelphia Union), Adam Kopas (MŠK Žilina), Ivan Mesík (FC Nordsjaelland), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Lukáš Fabiš (FC Nitra), Alexander Mojžíš (MFK Ružomberok)
Záložníci: Christián Herc (Viktoria Plzeň), Patrik Myslovič (MŠK Žilina), Ján Bernát (MŠK Žilina), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Kovaľ (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Ľubomír Tupta (Hellas Verona), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Marián Chobot (FC Nitra), Peter Pokorný (FC Liefering), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Miroslav Gono (MŠK Žilina)
Útočníci: Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava), Marek Fábry (Dukla Praha)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora