Novinky - 19.09.2020 20:57

ZOSTRIH: Spartak - VION 1:0

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Futbalisti Spartaka Trnava neskrývajú nespokojnosť s úvodom sezóny 2020/21, čo deklarovali aj zmenou na trénerskom poste. Mariána Šarmíra nahradil osvedčený Norbert Hrnčár, ktorého úlohou bude okamžite začať pracovať na upevnení pozície v hornej polovici tabuľky. Okolnosti na to má vytvorené hneď v prvom zápase, pretože jeho nových zverencov čaká stretnutie s Vionom Zlaté Moravce Vráble. Ten je susedom presne v zóne, kde sa ligové poradie láme na dve šestky. Trnavčanom pritom vo vzájomných zápasoch vie narobiť problémy, hoci ich z ostatných pätnástich súťažných zápasov zdolal jediný raz.

O novom trénerovi Spartaka bola reč aj v podcaste Huste.tv. Toto naši komentátori očakávajú od siedmeho kola:

V závere minulosezónnej základnej časti Spartak proti tomuto súperovi uspel vďaka obratu v záverečnej pätnásťminútovke, keď góly Orlandića a Sobczyka znamenali víťazstvo 2:1. V nadstavbovej časti ročníka 2018/19 to bol naopak Vion, ktorý gólom Ďubeka v samom závere zariadil deľbu bodov. Teraz pôjde o dôležitú konfrontáciu, ktorá môže veľa naznačiť o umiestnení v prebiehajúcej sezóne. Víťaz sa priblíži ku tabuľkovej špičke, kým porazený bude neisto hľadieť pod seba, keďže by sa mohol prepadnúť až k úplnému tabuľkovému dnu. Oba celky patria medzi najmenej najmenej produktívne tímy a v lige je len trio celkov, ktoré doteraz nastrieľali menej gólov. Trnava aj Zlaté Moravce našli počas šiestich kôl piatich strelcov, no žiaden nedal viac ako dva góly.

Futbalisti Spartaka Trnava zdolali v domácom dueli 7. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce 1:0. Úspešnú ligovú premiéru na lavičke Spartaka tak absolvoval tréner Norbert Hrnčár, ktorý na začiatku týždňa nahradil Mariána Šarmíra. Trnava v predchádzajúcich troch ligových dueloch prehrala a naplno bodovala po štyroch stretnutiach. O triumfe domácich rozhodol Erik Pačinda v 62. minúte z penalty.

7. kolo, sobota 19.09.2020, 19:00
FC Spartak Trnava
FC Spartak Trnava
FC ViOn Zlaté Moravce
FC ViOn Zlaté Moravce
Gól: 62. Pačinda (z 11 m). Rozhodovali: Smolák – Bednár, Jekkel, ŽK: Bukata – Menich, Ďubek, Čonka, 783 divákov

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Grič, Anthony, Miković – Bukata (75. Kóša), Savvidis – Pačinda (70. Cabral), Vlasko (83. Tumma), Yao – Yusuf

FC ViOn Zlaté Moravce:

Chovan – Čögley, Menich, Moško, Čonka – Hrnčár, Duga (83. Orávik), Sloboda, Kovaľ (69. Kyziridis) – Ďubek (89. Šmatlák) – Balaj