Novinky - 19.09.2020 20:56

ZOSTRIH: AS Trenčín - FC Nitra 3:2

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Trenčianski futbalisti si naposledy pripísali fortunaligové víťazstvo 4. júla a odvtedy sa už zomlelo mimoriadne veľa. Stijn Vreven sa dočkal až vo svojom siedmom súťažnom vystúpení, no šlo len o pohárovú konfrontáciu s treťoligovou Myjavou. Teraz bude naň AS chcieť nadviazať aj v lige, no v ceste mu stojí húževnatý nitriansky tím. Tomu reprezentačná prestávka citeľne prospela, postavil sa na nohy o čosi stabilnejšie, momentálne je už tri kolá bez prehry a v Pohári s chuťou Nitrania rozstrieľali Zvolen päťgólovým rozdielom. Ich vzostup sa odrazil aj na tabuľkovom postavení, nakoľko ide o piaty celok súťaže.

Stolička pod belgickým trénerom je už poriadne labilná. Či ju zlomí duel s Nitrou, riešili aj naši komentátori v podcaste:

Kým Nitra je možno až nečakane vysoko, Trenčín senzačne nízko. Herný prejav mužstva spod Čákovho hradu nie je vôbec zlý a ide o celok s tretím najvyšším počtom streleckých pokusov v lige. Gólov však nastrieľal tretí najnižší počet. Tlak na AS začína byť veľký. Poslednému miestu a nule v kolónke víťazstiev "pridáva" aj zápasová bilancia s najbližším súperom. Z ostatných ôsmich meraní síl nie je evidované žiadne trenčianske víťazstvo. Klub spod Zobora navyše minuloročnú nadstavbu uzavrel presvedčivým triumfom 3:0 a rovnako o tri góly vyhral aj v máji 2019.

Futbalisti AS Trenčín si pripísali prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne Fortuna ligy. V sobotňajšom stretnutí 7. kola vyhrali doma nad FC Nitra 3:2.

7. kolo, sobota 19.09.2020, 19:00
AS Trenčín
AS Trenčín
FC Nitra
FC Nitra
Góly: 11. Ligeon, 22. Ghali, 56. Čataković (z 11 m) - 32. Podhorin, 76. Faško. Rozhodovali: Ziemba – Somoláni, Košecký, ŽK: Mustafič, Kuník - Šulek, 129 divákov

AS Trenčín:

Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Zubairu – Roguljić © (77. Comvalius), Kadák (87. Corryn), Ghali – Čataković (69. Ikoba) (87. Depetris)

FC Nitra:

Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Mustafič – Fabiš (65. Hovhannisyan), Gatarić (46. Magda), Faško, Chobot – Šefčík (72. Franko), Danek. (46. Adamec)