Novinky - 03.10.2020 12:57

Žilinu môže prehra s Dunajskou zhodiť z prvej šestky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Žilinský tím je dlhodobou súčasťou špičky domácej futbalovej ligy a nič iné si nepripúšťa ani v súčasnej, hoci komplikovanej dobe. Počas reprezentačnej prestávke však hrozí, že bude okupovať pozície v spodnej polovici poradia. To v prípade, že stratí body v domácom prostredí proti Dunajskej Strede, ktorá v lige neprehrala už desať kôl a v aktuálnom ročníku dokonca nestratila ani bod. Všetko navyše s bohatým priemerom 3,5 zásahu na kolo. Pre MŠK tak bude veľmi náročnou úlohou tento dobre fungujúci stroj zastaviť a to napriek faktu, že doma vie zahrať veľmi dobre.

Tím žlto-zelených zaostáva za výsledkami aj umiestneniami z minulého roka, za čo môže koronavírus aj súd s Besirom Demirim, ku ktorému sa môžu pridať ďalší. Aj túto tému sme načrtli v našom najnovšom podcaste.

Diametrálne odlišný dojem zanechali tieto dva celky aj v týždni pri svojom pohárovom vystúpení. Kým "šošoni" zlomili Oravské Veselé až v penaltovom rozstrele, Dunajská Streda vyhrala v Piešťanoch 7:0 a opäť ukázala, že sebavedomím vysoká prehra s LASK-om až tak nezamávala. Ide to navyše aj proti najbližšiemu súperovi. Žilina nezdolala DAC v dvanástich súťažných meraniach síl po sebe a naposledy brala všetky body ešte v októbri 2016. Úvodný výkop tohto duelu je naplánovaný na sobotu o 16:55.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora