Novinky - 04.10.2020 13:43

Štyri prehry po sebe, žiadna výhra nad Slovanom. Zmení to Pohronie?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Futbalový Žiar nad Hronom stihol počas svojej histórie zohrať proti Slovanu Bratislava štyri súťažné zápasy, ani jeden nevyhral a celkové skóre vyznieva 2:10. Zápasová bilancia proti klubu hlavného mesta však nie je to jediné a hlavné, čo potrebuje nováčik spred dvoch rokov naprávať. Po prekonaní ťažkého žrebu a výbornom vstupe do nového ročníka, sa tím tabuľkou značne prepadá a momentálne je z desiatej pozície nebezpečne blízko chvosta. Belasí pritom nie sú súperom, na ktorom by sa dali podobné negatívne obdobia lámať. Ich aktuálne séria bez prehry trvá päť ligových zápasov.

Slovan tento rok zďaleka nie je takým suverénom, akým byť chcel. Aj touto témou sme sa zaoberali v našom podcaste.

Pohronie pritom v minulom ročníku dokázalo Slovan dvakrát potrápiť. V prvom kole mu podľahlo 1:3, keď gólová poistka hostí z Bratislavy prišla päť minút pred koncom riadnej hracej doby, a vonku naopak desať minút pred koncom zdramatizovalo a v platnosti ostalo skóre 1:2. Tesné a vyrovnané zápasy zbiera tím Mikuláša Radványiho aj tento rok. Už štyrikrát remizoval, no už štyri kolá je bez plného bodového zisku. Slovan víťaznou dohrávkou proti Senici stiahol manko na Dunajskú Stredu na päť bodov a teraz hodlá započať tú pravú stíhaciu jazdu. Ich vzájomný zápas je naplánovaný na 25. októbra. Kým však naň dôjde, čaká nás reprezentačná prestávka a otázka, aký bude rozdiel počas nej.