Novinky - 04.10.2020 15:51

Trenčania stúpajú tabuľkou, kým Senica padá

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Na konci augusta sa trenčianski futbalisti nečakane krčili na poslednom mieste fortunaligovej tabuľky, no odvtedy spravili niekoľko dôležitých krokov vpred. Razom majú na svojom konte sedem bodov a sú približne uprostred poradia. Situácia Seničanov bola opačná, keďže po troch kolách bojovali o pozície v hornej polovici tabuľky, no po ôsmich sú už na chvoste oni. Pred vzájomným zápasom však týchto súperov oddeľujú len dva body a mimoriadnej vyrovnanosti druhej polovice poradia sú si veľmi dobre vedomí zverenci Antona Šoltisa aj Stijna Vrevena. Vo vzájomných zápasoch týchto mužstiev pritom prostredie veľkú rolu hrať nezvykne a z ostatných 10 duelov sa domáci z výhry radovali len štyrikrát. Znalosť žilinskej pôdy by však tento raz predsa mohla zahrať v prospech AS.

AS Trenčín dokázal, že na posledné miesto nepatrí. Teraz však bude sám zisťovať, na aké vysoké priečky má. Aj o tom sme hovorili v našom podcaste.

Trenčania naposledy v lige čelili rozbehnutej Dunajskej Strede, proti ktorej nepodali zlý výkon. Mrzieť mohla najmä zahodená penalta, ktorá sa podpísala pod konečnú prehru 1:3. Súpera z popredia mali aj Záhoráci, ktorí v týždni dohrávali 4. kolo proti Slovanu a po profesorskom výkone belasých prehrali 0:2. Šlo už o štvrtú súťažnú prehru v rade, za čo môžu aj zmeny v zostave, prúdenie nových akvizícií do kádra a hľadanie optimálneho zápasového zloženia. Trenčianska situácia však o toľko lepšia nie je. Obaja doteraz vyhrali jediný raz a o druhý skalp v prebiehajúcom ročníku sa pokúsia v našom nedeľnom priamom prenose od 19:00.