Novinky - 14.12.2020 14:16

Hrnčár myslel na najhoršie, Abena poslal Yaovi správu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nedeľné derby medzi Slovanom a Trnavou poznačil nepekný moment, pri ktorom sa hlavou zrazil Yann Yao s Myentym Abenom. Škaredý stret viedol v 45. minúte k červenej karte stopéra Slovana a domáci Spartak tak dohrával v početnej výhode. V danej chvíli však verdikt rozhodcu Filipa Glovu nebol tým najdôležitejším. Po škaredej zrážke hlavami obaja hráči ostali nehybne ležať na zemi a nejednému sa vybavil dva týždne starý moment z Premier League, po ktorom skončil Raúl Jiménez s prasklinou na lebke. Následky tejto kolízie, našťastie, také vážne nie sú. Futbalisti boli prevezení do nemocnice a kluby informovali o ich stabilizovanom stave.

"Súboj vyzeral veľmi vážne. Moja prvá myšlienka bola, aby to náš hráč prežil," povedal po zápase trnavský tréner Norbert Hrnčár. Yao je na tom v porovnaní s holandským bekom horšie. Klubový lekár Andrej Hojer prostredníctvom sociálnych sietí informoval o niekoľkotýždňovej absencii. Dobrou správou je aspoň to, že komunikuje s okolím. "Má zlomený jarmový oblúk, s tým, že sú tam posunuté viaceré úlomky, ktoré bude nutné kontrolovať a možno sa nevyhne ani operácii. To uvidíme po konzultácii s odborníkmi a po konkrétnejších vyšetreniach. Okrem otrasu mozgu má zlomenú očnicu, čo znamená, že bude mimo niekoľko týždňov," cituje jeho slová facebooková stránka Spartaka Trnava.

Otras mozgu utrpel aj Myenty Abena. V jeho prípade sa nepreukázalo krvácanie do mozgu, tak bol prepustený do domácej opatery. "Nepamätám si na tú zrážku. Spomínam si len na to, že som zrazu ležal na zemi a rozmýšľal som, ako som sa tam vlastne dostal. Chcel som sa postaviť, ale začala sa mi točiť hlava a nevedel som sa udržať na nohách. Začal som trochu panikáriť. Až v nemocnici som sa od nášho fyzioterapeuta dozvedel, čo sa vlastne stalo, a že som videl aj červenú kartu. Žiaľ, vo futbale sa takéto veci v zlomku sekundy môžu stať," povedal pre klubový web. Ozval sa aj zranenému protihráčovi: "V nemocnici mi povedali, čo sa stalo Yaovi. Okamžite som mu poslal správu. Napísal som mu, že verím, že bude čím skôr v poriadku a poprial som mu skoré uzdravenie. Odpísal, že je to v poriadku,"

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora