Novinky - 17.12.2020 11:03

Našu ligu vedie Slovan s päťbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Futbalisti Slovana Bratislava ako obhajcovia domáceho titulu prezimujú na vedúcej priečke fortunaligovej tabuľky v sezóne 2020/2021. Zverenci trénera Darka Milaniča potvrdili pozíciu lídra v poslednom súťažnom futbalovom zápase na území SR v roku 2020, doma si poradili s futbalistami Žiliny 3:2. Hostia síce viedli 1:0 a vyrovnali na 2:2, v nadstavenom čase druhého dejstva zariadil triumf Slovana Rafael Ratao.

V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži teraz nasleduje pauza, o body sa v nej bude opäť hrať najskôr až vo februári 2021. A Slovan má v tabuľke náskok piatich bodov na Dunajskú Stredu a štrnástich na Žilinu. "Päťbodový náskok je fajn, ale nesmieme sa zastaviť. Náskok ešte nič neznamená, trofeje sa rozdávajú až na konci. Verím, že aj v novom roku sa nám bude dariť,“ zhodnotil podľa oficiálneho webu Slovana krídelník bratislavského tímu Erik Daniel, ktorý sa v stredu večer podieľal na úspechu svojho tímu dvoma gólmi a boli to jeho premiérové ligové zásahy v tomto ročníku.

Po skončení futbalového roka 2020 dvojgólový strelec zo stredajšieho duelu priznal, že prekonal ochorenie COVID-19 a stále pociťuje jeho následky. "Nemal som úplne ľahký priebeh, štyri až päť dní ma trápili vysoké teploty. Následky ochorenia mi zostali, stáva sa mi, že sa rýchlejšie zadýcham. Nebola to žiadna sranda, prežíval som jedny z najťažších okamihov v kariére. Musel som začať prakticky od začiatku, čo tiež nebolo ľahké. Na tréningoch idem naplno bez úľav, aby som čím skôr bol opäť aj kondične stopercentný. Tento posledný zápas bol akousi náplasťou na toto ťažké obdobie, určite mi pomôže aj po psychickej stránke," poznamenal Erik Daniel.

Po spomenutom triu lídrov fortunaligovej tabuľky nasledujú v hodnotení FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a FC Spartak Trnava s 24 resp. 23 bodmi, tieto tímy majú k dobru ešte dohrávku vzájomného duelu. Šiesta priečka patrí MFK Ružomberok (22 bodov), nasledujú ŠKF Sereď, FC Nitra (oba tímy po 19), AS Trenčín, MFK Zemplín Michalovce (oba tímy po 18), FK Senica (17) a na poslednej priečke je s dvanástimi bodmi FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Posledný tím má k dobru ešte dohrávky so Sereďou a Nitrou.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora