Novinky - 18.02.2021 22:08

Po zápase Lille - Ajax preradenie do II. ligy. Dôvodom chyba proti AS

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Najuznávanejší slovenský futbalový rozhodca od éry Ľuboša Micheľa vo štvrtok pískal duel Európskej ligy medzi Lille a Ajaxom, čo bolo už jeho šieste tohtosezónne vystúpenie na medzinárodnej úrovni. Jeho víkendové verdikty sa však zároveň rozoberali na slovenskej scéne a Ivana Kružliaka neminul tvrdý trest. Záver stretnutia medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou totiž poznamenala chybne nariadená penalta v samom závere, ktorou hosťujúci DAC vyrovnával na 3:3.

Stret medzi obrancom Adriánom Slávikom a útočníkom Abdulrahmanom Taiwom zaváňal skôr útočným faulom, no kolíziu arbiter vyhodnotil ako penaltový zákrok. Krátko predtým pritom Eric Ramírez vo vzduchu zahral rukou, čo bolo ďalším dôvodom, prečo mala byť situácia posúdená naopak. Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu za to Kružliakovi udelila šesťzápasový dištanc a do konca sezóny bol preradený do druhej ligy. Sám sa po zápase ku chybe pre médiá priznal s tým, že ho to mrzí.

Fortuna ligu si rešpektovaný rozhodca zapíska najbližšie až v ročníku 2021/22, pokiaľ potvrdí svoju výkonnosť. Nejde o prvého podobne potrestaného arbitra a pred ním sa takýto trest už ušiel Michalovi Smolákovi či Michalovi Očenášovi. Je paradoxné, že hoci bude na domácej scéne druholigový, v pohárovej Európe môže pískať naďalej. UEFA je pri delegovaní na zápasy voči jednotlivým národným zväzom autonómna.