Novinky - 03.04.2021 18:53

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: Huste.tv

Sobotňajší program 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy, prvého po marcovom asociačnom termíne, otvoril zápas v skupine o titul. Líder tabuľky Slovan sa stretol s piatym ViOnom, delilo ich 22 bodov. Duel od 15:30h komentoval Pavol Pindják.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 4:1. Hostia viedli po góle Matúša Čonku z nadstaveného času 1. polčasu, Slovan po prestávke otočil skóre po dvoch zásahoch Mohu a jednom Rafaela Rataa a Alena Ožbolta.

3. kolo nadstavby, sobota 03.04.2021, 15:30
ŠK Slovan Bratislava
4:1
(0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
Góly: 47. Ratao, 54. a 80. Moha, 88. Ožbolt - 45.+2 Čonka. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel, ŽK: Čavrič - Hrnčár, bez divákov.

ŠK Slovan Bratislava:

Ružinský – Medveděv (84. De Marco), Bajrič, Abena, Pauschek – Nono (79. Rabiu), de Kamps – Čavrič (74. Daniel), Ratao (74. Holman), Moha – Henty (84. Ožbolt)

FC ViOn Zlaté Moravce:

Chovan – Čögley, Pintér, Moško, Čonka – Hrnčár (90. Švec), Grozdanovski, Tóth (83. Šmatlák), Duga, Chren – Kyziridis (78. Ďubek)

Dnešný zápas bude historicky prvý v našej lige, v ktorom bude v „ostrej“ prevádzke systém VAR (videoasistent rozhodcu).

Dnes sa na Tehelnom poli stretnú mužstvá s najlepšou aktuálnou formou. Obe vyhrali štyri z posledných piatich duelov, ostatné tímy maximálne tri.
ViOn je jediný klub z hornej šestky, ktorý v doterajšom priebehu Fortuna ligy 2020/21 nad Slovanom zvíťazil (v 3. kole doma 2:1). Z tímov v skupine o udržanie sa to ešte dokázala Nitra.

Na ihrisku Slovana Zlatomoravčania ešte nikdy nebodovali naplno. Z 18 ligových zápasov vyhrali belasí 15. Trikrát sa zrodila remíza – naposledy 18. marca 2017 na Pasienkoch (1:1, góly Seydouba Soumah – Damián Bariš), predtým 21. augusta 2011 (0:0) a premiérovo 20. októbra 2007 hneď pri premiérovom prvoligovom vystúpení ViOnu v Bratislave. Ešte na starom Tehelnom poli viedli Zlaté Moravce po prvom polčase 1:0 zásluhou Jána Hözla. Domáci po prestávke otočili stav gólmi Jakuba Sylvestra a Pavla Sedláka. Na konečných 2:2 vyrovnal v nadstavenom čase kapitán ViOnu Peter Černák, ktorý neskôr prestúpil do Slovana a dnes je asistentom trénera v Žiline.

Na novom Tehelnom poli Slovan zdolal ViOn vo Fortuna lige 4:0 a 2:1.

Dnešní súperi sa v minulom roku stretli aj v semifinále Slovnaft Cupu (Slovan vyhral v júni 4:1 doma a 2:0 v odvete v Zlatých Moravciach).