Novinky - 15.05.2021 11:17

Titulová matematika: Čo stačí Slovanu a čo potrebuje DAC?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Hoci už fanúšik prestával dúfať, v závere fortunaligovej sezóny predsa máme aký-taký dramatický boj o titul. Slovan Bratislava v marci začínal nadstavbu s luxusným desaťbodovým náskokom, no jeho aktuálna forma ukazuje tri prehry z najaktuálnejších štyroch kôl. Dôsledkom toho bolo dunajskostredské priblíženie sa na rozdiel štyroch bodov. To už je manko, ktoré sa dá dva týždne pred koncom súťaže zmazať, avšak mužstvo z hlavného mesta by muselo veci ďalej zásadne kaziť, kým žlto-modrí nesmú zakopnúť. To je v porovnaní s dominantným sedemnásťbodovým náskokom spred roka pre nezaujatého diváka príjemná zmena.

Slovan, ktorý je zároveň stále v hre aj v Pohári, mal v ostatnom období náročný program, keď dvakrát čelil rozbehnutej Trnave, zviedol dva derby zápasy s najbližším prenasledovateľom zo Žitného ostrova a medzitým sa predstavil aj na neobľúbenej žilinskej pôde. Logicky, teraz má pred sebou stretnutia s tabuľkovo najslabšími tímami tejto nadstavbovej skupiny - túto sobotu hrá v Zlatých Moravciach a o týždeň neskôr doma privíta AS Trenčín. Pokiaľ z týchto stretnutí vydoluje aspoň dva body, výsledky Dunajskej Stredy vôbec nemusí riešiť. Má totiž lepšiu bilanciu vzájomných zápasov a v prípade rovnosti bodov sa udrží pred svojím rivalom.

Dunajská Streda síce koncom apríla vymenila trénera, ale jej výkonnosť to nepokazilo a nezdolaná je už šesť kôl. Sebavedomie a psychická pohoda by teda mala byť na jej strane, hoci aj Slovan po výmene trénera avizuje väčší poriadok a pevnejšiu ruku pod Vladimírom Weissom starším. Sebavedomie však stačiť nebude. DAC hrá na Sihoti proti domácemu Trenčínu a potom v mimoriadne atraktívnom zápase doma vyzve Trnavu. Jediné, čo ju udrží v hre o titul, je zisk šiestich bodov. Za takých okolností by sezónu uzatvárala so 67 bodmi na svojom konte a na aktuálneho lídra by tým vytvorila tlak.

DAC Dunajská Streda bude majstrom Slovenska 2020/21:
ak z ostávajúcich dvoch kôl (v Trenčíne a proti Trnave) vydoluje šesť bodov a zároveň Slovan (v Zlatých Moravciach a doma proti Trenčínu) získa maximálne jeden bod
ŠK Slovan Bratislava bude majstrom Slovenska 2020/21:
ak Dunajská Streda v ostávajúcich dvoch kolách získa menej ako 6 bodov
ak vyhrá aspoň jeden z ostávajúcich dvoch zápasov (proti Vionu alebo Trenčínu)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora