Novinky - 25.05.2021 13:09

Poznáme jedenásť najlepších fortunaligistov, trénera aj rozhodcu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/fortunaliga.sk

Najvyššia slovenská futbalová súťaž má pred sebou ešte play-off o Konferenčnú ligu aj baráž o postup/udržanie sa. Počas víkendu však vyhlasovala najlepších hráčov, trénerov aj elitnú zostavu sezóny 2020/21. Šlo o výsledok hlasovania klubov, funkcionárov, reprezentačných trénerov a novinárov či celých redakcií, pričom najdekorovanejším sa stal Slovan Bratislava a po ňom DAC Dunajská Streda. Do výberu najlepšej sezónnej jedenástky sa nedostal žiaden futbalista z tímu dolnej šestky. Tí rovnako nemali zastúpenie ani vo výbere najväčších talentov.

Osobitné individuálne ocenenie si odniesol Zsolt Kalmár, David Hrnčár a Peter Čögley. Maďarský stredopoliar z radov Dunajskej Stredy bol za svojich 13 gólov a 5 asistencií vyhlásený za najlepšieho hráča uplynulej fortunaligovej sezóny, hoci tá mala preňho veľmi nešťastný koniec. V marci si vážne zranil koleno a do akcie sa najbližšie dostane až v novom ročníku. Cena pre najlepšieho strelca bola odovzdaná Dawidovi Kurminowskemu, autorovi 19 gólov, ktorý strelecky explodoval v záverečnom kole a odskočil tak všetkým konkurentom. Jeho tréner Pavol Staňo bol vyhlásený za najlepšieho kouča sezóny, pričom bol len jedným z troch mužov, ktorí svoj tím viedli od prvého do posledného kola.

Naprázdno nevyšiel ani Vion Zlaté Moravce. Záložník David Hrčnár bol vyhlásený za objav sezóny, za čo mohla skvelá bilancia 6+12, a špeciálnu cenu fair-play si odniesol obranca Peter Čögley. Za to mohlo jeho mimoriadne gesto v marcovom zápase proti Seredi, kedy zrušil nariadenú penaltu po faule na jeho osobu. Tímovú cenu fair-play získala Žilina, ktorá je jediným tímom v lige, ktorý v tejto sezóne nedostal červenú kartu. Rozhodcovskú cenu získal 37-ročný Peter Kraľovič.

Najlepšia jedenástka Fortuna ligy 2020/21:
Brankár: Dominik Greif (Slovan Bratislava)
Obrancovia: Cesar Blackman (DAC D. Streda), Vasil Božikov (Slovan Bratislava), Jakub Kiwior (MŠK Žilina), Vernon De Marco (Slovan Bratislava)
Stredopoliari: David Hrnčár (Zlaté Moravce), Joeri De Kamps (Slovan Bratislava), Zsolt Kalmár (DAC D. Streda), Rafael Ratao (Slovan Bratislava)
Útočníci: David Strelec (Slovan Bratislava), Eric Ramírez (DAC D. Streda)