Články - 06.06.2019 17:54

Oznámili dejisko zápasu o česko-slovenský Superpohár

Zdroj: sita/youtube

Stretnutie o česko-slovenský futbalový Superpohár sa uskutoční v sobotu 6. júla v Dunajskej Strede. Proti sebe v ňom nastúpia víťazi pohárových súťaží v oboch krajinách - Slovensko bude zastupovať Spartak Trnava a Česko zase Slavia Praha. Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), na tejto možnosti sa zhodli prezidenti oboch národných federácií - šéf SFZ Ján Kováčik a jeho kolega z FAČR Martin Malík.

"Som veľmi rád, že sa nám tento rok podarilo nájsť vhodný termín a tradícia česko-slovenského Superpohára bude pokračovať. Verím, že v Dunajskej Strede bude neopakovateľná atmosféra a fanúšikovia slovenského i českého futbalu budú mať skvelý zážitok,” povedal prezident SFZ Ján Kováčik.


Naposledy sa Superpohár hral v roku 2017 a Zlín si poradil so Slovanom. Ročník 2018 sa zorganizovať nepodarilo

Zápasy o Česko-slovenský futbalový pohár sa v minulosti konali do roku 1993, keď pohárové súťaže prebiehali v spoločnej republike oddelene a v závere proti sebe nastúpili víťazi slovenskej a českej časti. Víťaz tohto duelu potom získal práve štartu v nadnárodnom Pohári víťazov pohárov. V roku 2015, teda po viac ako 20-ročnej odmlke, vznikla iniciatíva obnoviť tradíciu tohto duelu a v júni 2017 v Uherskom Hradišti proti sebe nastúpili ŠK Slovan Bratislava a FC Fastav Zlín. Po remíze 1:1 sa z triumfu tešil český zástupca, ktorý zvíťazil na pokutové kopy 6:5. V roku 2018 sa takýto zápas neuskutočnil.