Články - 27.10.2021 16:31

Slovan v Košiciach dominoval

Zdroj: JOJ ŠPORT/ sita

Televízia JOJ Šport vysielala dva zápasy 4. kola futbalového Slovnaft Cupu.

Po hráčoch Trnavy a Žiaru nad Hronom sa do osemfinále Slovenského pohára vo futbale 2021/2022 (Slovnaft Cup) prebojovali za najvyššej domácej súťaže aj Trenčania, Ružomberčania a majstrovský Slovan Bratislava. Pohronie si postup zabezpečilo už počas minulého týždňa, Trnava v utorok na pôde Podbrezovej uspela v penaltovom rozstrele. Trenčín, Ružomberok aj Slovan sa ďalej dostali v stredu.

Trenčania sa v Príbelciach poriadne natrápili, keď pri triumfe 3:0 strelili všetky tri góly až v záverečnej desaťminútovke. Dvakrát sa do listiny strelcov zapísal Jakub Kadák (raz z pok. kopu), jeden gól si strelili domáci sami. V stredu boli v hre aj Ružomberčania, ktorí hostili Lipany z nižšej súťaže. Na prienik ďalej stačil favoritovi jeden gól, v 73. minút ho dosiahol Tomáš Bobček.

Najmenej práce s postupom mal Slovan, ktorý v Košiciach nad Sláviou TU zvíťazil 5:0. Jediný gól hostí v prvom polčase dosiahol Dejan Dražič, ktorý po zmene strán skompletizoval hetrik. Po jednom presnom zásahu favorita zaznamenali Samuel Mráz a Matúš Vojtko. "Nič sme nechceli podceniť, prišli sme takmer v najsilnejšej zostave s hráčmi, ktorí boli zdraví. Dal som šancu aj hráčom z lavičky, no základná jedenástka sa prakticky stále rotuje, pretože zápasov je veľa. Hráči ma nechali oddýchnuť si, bol to dobrý výkon od prvej minúty. V prvom polčase sme mali viac šancí, neboli sme však takí efektívni ako v tom druhom. Výsledok je dobrý, pristúpili sme k tomu zodpovedne," zhodnotil kouč Slovana Vladimír Weiss starší podľa klubového webu.

Spomedzi fortunaligistov v nasledujúcom týždni čakajú súboje na Senicu, Žilinu, Zlaté Moravce a Michalovce. Z hry von sú už Dunajská Streda, Liptovský Mikuláš a Sereď.