Slovnaft Cup - 03.05.2018 16:58

Ivan Kmotrík ml. počas finále Slovnaft Cupu v kabíne rozhodcov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší bol v šatni rozhodcov počas polčasovej prestávky utorňajšieho prvomájového finálového stretnutia slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup, v ktorom "belasí" na Štadióne Antona Malatinského v Trnave víťazstvom nad MFK Ružomberok 3:1 obhájil prvenstvo v národnom pohári. O "návšteve" funkcionára Slovana v kabíne arbitrov informujú médiá, napríklad web sportinak.sk.

"ŠK Slovan Bratislava zaregistroval videozáznam z polčasovej prestávky finále Slovnaft Cupu, ktorý sa šíri po sociálnych sieťach," uvádza oficiálna internetová stránka bratislavského klubu s tým, že na zverejnený videozáznam sa rozhodli okamžite reagovať a vyvrátiť teórie, ktoré zaplavili svet internetu.

"Počas prvého polčasu sme mali indície, že v našom sektore rastie napätie medzi fanúšikmi a bezpečnostnou službou a že môže prísť k problému. Ako zástupca klubu som mal akreditáciu, ktorá mi umožňovala aj vstup na ihrisko, no samozrejme, bez povolenia rozhodcov som naň nemohol vstúpiť počas hry. Preto som bol hlavného rozhodcu (Patrik Hrčka, pozn.) požiadať o to, aby mi v prípade, že v našom sektore nastane problém, umožnil vstup na ihrisko a k fanúšikom. Informoval som ho, že v prípade prerušenia zápasu, čo sa bohužiaľ skutočne udialo, urobím všetko, aby som fanúšikov upokojil," povedal na klubovom webe viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší a pokračoval: "Rozhodcom som podal túto informáciu. Oni mi odsúhlasili, že v prípade prerušenia zápasu môžem vstúpiť na hraciu plochu a upokojiť fanúšikov. Následne som kabínu opustil a odišiel som na hraciu plochu, kde som nášmu ženskému družstvu pogratuloval k zisku Slovenského pohára." Futbalistky Slovana cez prestávku na hracej ploche oslavovali triumf v Slovenskom pohári, vo finále 1. mája v Jaslovských Bohuniciach zdolali Partizán Bardejov 2:0.

Finálový duel 49. ročníka Slovnaft Cupu sa v trnavskej City Arene nezaobišiel bez incidentov a odsúdeniahodných udalostí. Usporiadatelia dvadsať minút pred koncom utorňajšieho zápasu nechali vyprázdniť sektor "belasých" po opakovanom prerušení súboja pre používanie pyrotechniky zo strany fanúšikov bratislavského klubu. O upokojenie situácie sa predtým neúspešne snažili kapitán mužstva Boris Sekulič, Ibrahim Rabiu, náhradník Róbert Vittek i spomenutý viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší. Hlavný arbiter stretnutia Patrik Hrčka po ďalšej neprípustnej intervencii poslal tímy na dlhší čas do šatní. Napokon sa zápas dohral, ale futbalisti Slovana si oslavy zisku národného pohára nemohli vychutnať so svojimi priaznivcami.