Novinky - 11.11.2021 14:47

Covid nepustí. Pohárový zápas Vionu druhý raz odložili

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Štvrté kolo futbalového Slovnaft Cupu zahŕňa ešte štyri zápasy, po ktorých v akcii ostane už len najlepších šestnásť mužstiev. Koronavírus však intenzívne zúri, jednotlivé okresy dramaticky menia farby a pre športové zápolenie to znamená veľké problémy. S takými sa pasuje aj naplánované stretnutie Spišského Podhradia s Vionom Zlaté Moravce, ktoré bolo už druhý raz preložené. Pôvodný októbrový termín sa zmenil na 17. novembra, no už teraz je zrejmé, že v levočskom okrese sa hrať stále nemôže.

FC Vion, ako profesionálny klub, má voči opatreniam výnimku, no za domácich by v čiernom okrese mohli nastúpiť len kompletne zaočkované osoby. A takú situáciu treťoligista nemá. V hre sú stále štyri varianty, čo sa s odkladaným duelom môže stať. Futbalový zväz môže dať pokyn na vyčkanie, kým sa Levoča prefarbí aspoň na bordovo. Ide o pohárovú súťaž, ktorá má od vyvrcholenia ešte relatívne ďaleko a pri nahustenejšom programe by postupujúci vedel svoje zápasy dohnať.

Do úvahy pripadá aj vysťahovanie zápasu do susedného okresu s lepšou pandemickou situáciou alebo na ihrisko súpera, čiže do Zlatých Moraviec. Sťahovanie však Spišiaci odmietli, hoci im súper ponúkol preplatenie všetkých nákladov, dokonca aj stravu pri Žitave. "Samozrejme, ich rozhodnutiu chápeme a rešpektujeme ho. Preto riadiaci orgán súťaže zatiaľ každý týždeň zápas odkladá. Najbližší termín je stanovený na 17.11. Takto sa bude pokračovať až do momentu, kým bude okres Levoča v bordovej farbe. Najneskôr do skončenia Fortuna ligy," konštatoval Marek Ondrejka, generálny manažér Vionu.

Pokiaľ sa levočská farba nezlepší do 18. decembra, kedy je naplánovaná zimná prestávka, hrozí kontumačný postup Zlatých Moraviec. Účastníci nižších súťaží boli administratívne vyradení z Pohára už v ročníku 2020/21. Vtedy im však ako kompenzácia bola ponúknutá účasť v tej fáze nového ročníka, z ktorej boli vyškrtnutí. To však nebude prípad MŠK Spišské Podhradie. Alternatívy na odohratie zápasu má, no trvá na domácom prostredí. To je s ohľadom na reglement momentálne "nespôsobilé". V aktuálnom pohárovom kole už je jeden precedens stretnutia, ktoré sa hralo na neutrálnej pôde. OŠK Bešeňová privítala Senicu v Liptovskom Mikuláši.