Články - 07.01.2019 18:00

Krásny príbeh Santiho Cazorlu plní španielsku tlač

Zdroj: huste.tv/youtube

V španielskej tlači rezonuje krásny príbeh futbalového stredopoliara Santiho Cazorlu, ktorého si väčšina fanúšikov pamätá z pôsobenia v Arsenale. Práve tam v roku 2013 utrpel zranenie, z ktorého sa pre nedoliečenie stal mimoriadne vážny problém. Vtedajší coach Arséne Wenger aj tím chirurgov hovorili o najvážnejšom zranení, aké kedy videli. Do otvorenej rany sa dostali baktérie, ktoré mu poškodili členok, chodidlo aj koleno a otvorene sa hovorilo o tom, že zrejme bude musieť podstúpiť amputáciu nohy.

Londýnsky klub mu po čase oznámil, že už ďalej na jeho zotavenie čakať nemôže a mal by sa vrátiť do "bežného" života, nakoľko je otcom detí. Návrat do profesionálneho futbalu pôsobil ako utópia, no rodina ho ešte potrebuje. Lenže v Cazorlovom prípade sa stal zázrak. K futbalu sa vrátil, dokonca v najvyššej španielskej súťaži. Od začiatku sezóny už za Villarreal odohral štrnásť ligových zápasov, z toho jedenásť v základnej zostave a korunku svojim dobrým výkonom nasadil prvými dvomi tohtosezónnymi gólmi v La Lige. Tie dokonca padli do siete Realu Madrid a znamenali remízu 2:2.

34-ročný rodák zo severošpanielskej Llanery sa pritom k futbalu vrátil po vyše 600 dňoch ticha a neistoty. Svoj vôbec prvý zápas po zotavení odohral v lete a šlo o priateľské stretnutie s Herculesom. Dovtedajšie muky pre médiá opisoval niekoľkokrát. Jeho posledným vystúpením vo farbách Arsenalu bol zápas Champions League s bulharským Razgradom v októbri 2016. Už pred ním sužovali Španiela veľké bolesti a po tomto konkrétnom od bolesti preplakal celú noc. Za všetky pritom mohlo zranenie členka z prípravného zápasu Čile - Španielsko a k nemu pridružené ďalšie kolenných väzov v Premier League. V snahe o rýchly návrat ich villarrealský odchovanec nedoliečil. To sa mu takmer stalo v kariére osudným.